18 Ocak 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA SAMKON BÖLGE BAŞKANLIĞI TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

Samsun'da SAMKON Bölge Başkanlığı törenle hizmete girdi

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Konfederasyonu(SAMKON) Karadeniz Bölge Koordinatörlüğü ve Samsun Bölge Başkanlığı görevine Sibel Samuk getirildi.

25 Aralık 2019 Çarşamba 00:38 GÜNCEL

Sibel Samuk'un başkanlık görevine getirildiği SAMKON Karadeniz Koordinatörlüğü ve Samsun Bölge Başkanlığı düzenlenen törenle hizmete girdi.


SAMKON Karadeniz Koordinatörlüğü ve Samsun Bölge Başkanlığı için düzenlenen törene MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, Prof.Dr. Kurtman Ersanlı, Çarşambalılar Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu, SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş ve çok sayıda davetli katıldı.SAMKON Karadeniz Koordinatörlüğü ve Samsun Bölge Başkanlığı görevine getirilen Sibel Samuk, açılışta yaptığı konuşmada, 
"SAMKON bir hemşeri lobisi. Yurt dışındaki gurbetçilerle ilgili bir diaspora. Biz bunun dışında bütün derneklerle de dirsek temasındayız. Ben Samsun'da ilk defa kadın başkan olarak seçildim. O yüzden kadın eli değmiş olsun diye özellikle kadınların üretime katılmasını önemsedik. Yerel ve Samsun'un tanıtıldığı uluslararası fuarlarda sunulmak üzere birçok obje ürettik. '55 Kadın, 55 Hatıra, 55 Mutluluk' projesini oluşturduk. Günümüzdeki tüketim çılgınlığı sorununa parmak basmak, dini yönden israfı ele almak, hem bireysel hem de toplumsal farkındalık oluşturmak istedik. Bütün kadınlar evlerinde hatırası olan eşyaları bir defile ve açık artırmayla satışa sunacak. İlk defa üretilen Samsun'a özel eşyalarla birlikte elde edilen geliri kırsal mahallelerimize kadınların mutluluğu için kullanacağız. 'Hayat seninle anlamlı' sloganıyla herkesi bu projenin içerisine kattık." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMKON Atakum Belediyesi ile proje işbirliği yapacak

SAMKON Atakum Belediyesi ile proje işbirliği yapacak