19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'DA SASKİ GENEL KURULUNDA CHP GRUBUNUN SUYA İNDİRİM TEKLİFİ RET EDİLDİ

Samsun'da SASKİ Genel Kurulunda CHP Grubunun suya indirim teklifi ret edildi

Samsun'da bugün yapılan SASKİ Genel Kurulunda CHP'li Meclis üyesi Atila Tekcan'ın pandemi nedeniyle içme suyunda indirim yapılması, TEFE-TÜFE'nin kaldırılması teklifi ret edildi.

23 Kasım 2020 Pazartesi 17:48 GÜNCEL

Samsun'da içme suyu faturalarının şişkin gelmesinden dert yanan vatandaşların sesini SASKİ Genel Kuruluna taşıyan CHP'li Meclis üyesi Atila Tekcan, su fiyatlarında indirim yapılmasını talep etti, ancak bu talep AK Parti ve MHP'li Meclis üyelerince ret edildi.


Samsun Büyükşehir SASKİ Genel Kurulu'nda CHP Grubu'nun, SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan 2020 yılı su ve atık su tarifesinde yer alan mesken suyu 1. grup birim fiyatında TEFE - TÜFE uygulamasının kaldırılması ve aynı grup su fiyatının, revize edilmesi önergesi AK Parti ve MHP'nin ret vermesi nedeniyle oy çokluğuyla reddedildi.

Türkiye'de büyükşehir belediyeleri arasında en pahalı suyu kullanan 9'uncu şehrin Samsun olduğunu söyleyen CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, "Vatandaşları ve esnafı özellikle pandemi döneminde rahatlatmak için tefe tüfe oranlarının kaldırılmasını, su fiyatlarına indirim yapılmasını ve borçlarının da ötelenmesini talep ediyoruz" diye konuştu.

Samsun Gazetesinden Emre Öncel ve Mustafa İnan'ın haberine göre CHP Grubu'nun verdiği önergeye katılmadıklarını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise, "Bu konu çok konuşuldu. Bizim daha önce aldığımız karar bir zam kararı değildi. Seçimlerden önce alınan indirim kararını kaldırdık. Su kullanıp da gerçekten ödeme durumları olmayanları ,yapılan çalışmalar neticesinde tespit ediyoruz. Suyu giderleri, belediyemiz tarafından karşılanarak, vatandaşın mağduriyetini gideriyoruz. Yani su faturasını ödeyemediği için kimseyi susuz bırakmıyoruz" dedi. 

Yapılan oylamada suya indirim yapılması ve TEFE-TÜFE'nn kaldırılması teklifi ret edildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ümit Özdağ Erhan Usta'ya yüklendi! İYİ Parti'yi FETÖ destekliyor dedi

Ümit Özdağ Erhan Usta'ya yüklendi! İYİ Parti'yi FETÖ destekliyor dedi