19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'DA SASKİ'NİN 40 GÜN ÖNCE ONARDIĞI KANALİZASYONU MÜTEAHHİT YİNE PATLATTI

Samsun'da SASKİ'nin 40 gün önce onardığı kanalizasyonu müteahhit yine patlattı

Samsun'un İlkadım ilçesi Kışla mahallesi Çatalçam sokakta yapılan inşaat sırasında patlayan kanalizasyonu SASKİ 40 gün önce onarırken, müteahhit firma aynı kanalizasyonu yine patlattı.

23 Nisan 2020 Perşembe 18:27 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesi Kışla mahallesi Çatalçam sokakta inşaat çalışması sırasında patladığı için SASKİ tarafından onarılan kanalizasyonu, inşaatı yapan müteahhit firma ikinci kez patlatınca, sokak yine lağım suları ile doldu.


Korona Virüs salgını nedeniyle önlem alınması istenen inşaat alanı ile ilgili yayınladığımız haberler sonrası bölgeye 40 gün önce görevliler giderken, yapılan çalışmalar sonucu lağım suları ile dolan inşaat alanına akan pis su engelledi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesinin yapılan kazı çalışması nedeniyle kayan yolu, kayalarla doldurarak onardığı, patlayan kanalizasyon sorununu da SASKİ'nin çözdüğü öğrenilirken, müteahhittin 8 gün önce aynı inşaat sahasında yeniden kazı yapması sonucu, sokakta yolun yine kaydığı ve kanalizasyonu da yeniden patlattığı gündeme geldi.

Samsun SASKİ'nin 40 gün önce gündeme gelen sorunu çözdüğü ancak müteahhit firmanın inşaat alanında ikinci kez kazı çalışması yapması sonucu, kanalizasyonun patladığı öğrenilirken, sokak sakinleri ise yaşadıkları soruna çare bulunmasını istedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir 23 Nisan'ın 100. yıl coşkusunu çocuklarla birlikte yaşadı

Mustafa Demir 23 Nisan'ın 100. yıl coşkusunu çocuklarla birlikte yaşadı