31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA SEBEPSİZ ZENGİNLEŞENLERİN HİKAYESİ..

Samsun'da sebepsiz zenginleşenlerin hikayesi..

Samsun'de herkes herkesin dününü bugünü iyi bilir.. 30 Mart 2014 seçimlerinden önce cebinde beş kuruş akçesi olmayanların, 5 yıl içinde nasıl ve ne şekilde sebepsiz zenginleştiğini de herkes iyi bilir.. Samsun'da sebepsiz zenginleşenlerin hikayesi

11 Temmuz 2019 Perşembe 14:26 GÜNCEL
Bu şehirde geçmişi bilinmeyen hiç bir kimse yoktur.. Herkesin geçmişi ve geçmişteki ekonomik durumu, en ince ayrıntısına kadar bilinir..

Geçmişte başını iki elinin arasına koyup kara kara düşünenlerin, bugün nasıl ve ne şekilde voleyi vurarak, zenginleştiği de bilinir elbet..

Yoksul, dar gelirli ve inançlı denilen, umut besleyen insanlar 'Dava' onlar ise 'Arpa' peşinde koştu.. Gelinen süreçte, bu şehirde konuşulan da işte tam da budur.. Geçmişte neydiler, şimdi ne oldular.. 

Sokaklarda konuşanlar yoksul, dar gelirli, inanmış, umut beslemiş insanlar.. Çok uzun bir geçmişten de bahsetmiyorlar üstelik..

31 Mart seçimleri öncesine ait 5 yıllık yada 7 yıllık bir geçmişi konuşuyorlar.. Geçmişlerini bildikleri kişilerin ne iken ne olduklarını biliyorlar,  görüyorlar, o yüzdende hınca hınç konuşuyorlar..

Dün eşek dahi satın alamayanların, bugün nasıl lüks ve son model araçlar aldıklarını ve bu milyarlık araçları ne şekilde edindiklerini konuşuyorlar..  Müteahhitlere ödetilen araç kredilerini konuşuyorlar..

Dün üzerine değil takım elbise, gömlek dahi alamayanların, bugün giyim kuşamlarının nasıl değiştiğini, sıradan bir apartmanda kirada otururken,  rezidanslara nasıl çıkıldığını konuşuyorlar.. 

Ve hatta öyle şeyler konuşuyorlar ki şaşarsınız..

Diyorlar ki, bu sebepsiz zenginleşenler için, metro seksüel oldular hepsi..  Afilli görünmek için kendilerine  bakımlar yaptırıyorlar..

Dün el ve ayak tırnaklarını ucuz bir tırnak makası ile kendileri kesenlerin, şimdi manikür pedikür yaptırdıklarını ve daha düne kadar bu özel harcamalara verecek tek kuruş akçesi dahi olmayanların, kaynağı nereden ve nasıl bulduklarını da iyi biliyorlar..

Kısa sürede küplerin nereden ve nasıl doldurulduğu bellidir aslında..  Bellidir ama, minareyi çalan kılıfını da uydurmuştur.. O yüzden rahattırlar.. 

Sebepsiz zenginleşmenin formülünü bulan bu beyler, yatıp kalksınlar ve dua etsinler ki, bu ülkede 'Nereden Buldun Yasası' yok..

5 yıl içinde sebepsiz zenginleşen, biran da ticaret dehası kesilen, bir anda iş adamı olan ve geçmişte delik olan cebi, paralarla dolan bu  üstün yetenekli insanlar, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinden önce, madem kafaları bu kadar çalışıyor ve basıyordu neden  ve niçin sebepsiz zenginleşemiyordu!

Neden 2014 seçimlerinden önce kara kara düşünüyor,  oturdukları dükkanlarda 'iş yok güç yok sinek avlıyoruz' diyorlardı. 

Ve ne oldu da, birden bire değişti her şey.. Sihirli bir değnek mi buldular, ya yoksa Allah yürü ya kulum mu dedi bunlara.. Tabi ki de hayır.. 

Aslında hepiniz biliyorsunuz, ne olduğunu.. Sokaklar bunu konuşuyor..  İnanıp, umut besleyen, yoksulu, garibanı bunu konuşuyor işte..  Biliyorlar sizi, biliyorlar geçmişinizi, sebepsiz ve nedensiz nasıl zenginleştiğinizi, nasıl etlenip butlanıp yağlandığınızı ve her şeyi biliyorlar..

Amma ve-lakin 'Minareyi çaldınız kılıfını uydurdunuz' işte..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

tahsin sönmez

12 Temmuz 2019 Cuma 14:15

o kadar cesursan isim yaz isim.. boş boş konuşmayın...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da elektrik yardımı desteği alan yoksul aile sayısı her geçen gün artıyor

Samsun'da elektrik yardımı desteği alan yoksul aile sayısı her geçen gün artıyor