23 Eylül 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA SEÇİM ÖNCESİ İNTİKAM ALACAĞIZ, SAVAŞACAĞIZ SLOGANLARI TEDİRGİNLİK YARATTI

Samsun'da seçim öncesi intikam alacağız, savaşacağız sloganları tedirginlik yarattı

Samsun'da Cumhur İttifakına kazan kaldıran MHP İlkadım Belediye Başkan aday adayı Necattin Demirtaş'a verilen destek sırasında intikam ve savaşacağız sloganları atılması tepki çekti.

21 Ocak 2019 Pazartesi 17:03 GÜNCEL

Samsun'da MHP'den ayrılarak İYİ Parti'den İlkadım Belediyesi Başkan adayı olacağı iddia edilen Necattin Demirtaş'a önceki gece verilen destek sırasında kin ve nefret söylemlerinde bulunulması tedirginlik yarattı.


Cumhur İttifakı nedeni ile MHP'nin aday göstermediği İlkadım ilçesinde, MHP'li Necattin Demirtaş'a verilen destek sırasında 'İntikamımızı alacağız, savaşacağız' şeklinde tezahüratlarda bulunulduğu görüldü. Necattin Demirtaş'a destek veren vatandaşlardan bazıları ise bu sloganları atanları uyararak, "Sakin olalım beyler. Kırıcı olmayacağız" dedi.

Seçim öncesi özellikle İlkadım ilçesi için AK Parti ve MHP arasında gerilim yaratacak veyahutta partililer ile vatandaşları karşı karşıya getirecek tehlikeli sloganların atılması tedirginlik yarattı. 

Necattin Demirtaş'ta kendisine destek veren vatandaşları attıkları sloganlar nedeni ile uyararak, "Birbirimizi kırmadan, hır gür yapmadan, ötekileştirmeden çalışacağız" dedi.

Siyasilerin bu gibi söylemlere karşı halkı sağ duyuya davet etmesi, gerilim, kin ve nefret söylemlerine karşı birlik ve beraberlik mesajları vermesinin seçim öncesi önemli bir görev olduğunu düşünerek, tüm partilileri ve parti adaylarını destekleyenleri sağ duyuya davet edip, bu tür sloganların bir daha gündeme gelmemesi için bu haberi yayınlıyoruz. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: 15 yılda Canik'te yaşanabilir bir şehir ortaya çıkarttık

Canik Belediye Başkanı Osman Genç: 15 yılda Canik'te yaşanabilir bir şehir ortaya çıkarttık