25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA ŞEHİT AĞABEYİ AYHAN HAMLI'DAN YÖN TABELASI TEPKİSİ

Samsun'da şehit ağabeyi Ayhan Hamlı'dan yön tabelası tepkisi

Samsun'da şehit ağabeyi Ayhan Hamlı, Endüstri Meslek Lisesine şehit kardeşi İlhan Hamlı'nın ismi verilmesine rağmen, 3 yıldır yön tabelasına şehit kardeşinin isminin yazılmadığını belirterek bu duruma tepki gösterdi

26 Ağustos 2020 Çarşamba 11:18 GÜNCEL

Samsun'da şehit ağabeyi Ayhan Hamlı, 3 yıldır şehit kardeşi İlhan Hamlı'nın isminin verildiği okulu gösteren yön tabelasına, kardeşinin adını yazdırmak için mücadele ettiğini açıkladı.


İlkadım ilçesinde bulunan Endüstri Meslek Lisesine, şehit İlhan Hamlı'nın isminin verildiğini, ancak bu okulu gösteren yön tabelasında halen 'Endüstri Meslek Lisesi' yazdığını kaydeden şehit ağabeyi Ayhan Hamlı, "3 yıldır bu yön levhası düzeltilmiyor" diyerek duruma tepki gösterdi.

Samsun Endüstri Meslek Lisesine şehit kardeşi İlhan Hamlı'nın isminin verildiğini ancak 3 yıldır buna rağmen İlkadım İlçesi Kılıçdede Mahallesi Muhittin Özkefeli Bulvarı ile İstiklal Caddesinin kesiştiği kavşakta bulunan yol yön levhasına, konuyu defalarca dile getirmelerine rağmen şehit kardeşinin isminin yazılmadığını kaydeden Ayhan Hamlı, "Kılıçdede Mahallesindeki güncellenmemiş o yön levhasında hala Samsun Endüstri Meslek Lisesi adı yazmaktadır. Oysa ki Samsun Endüstri Meslek Lisesi adı değiştirileli uzun yıllar oldu. O okulumuzun adu artık Şehit İlhan Hamlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 'dir. Duymayan ya da bilmeyen varsa bir kez de bizden duysun. Buna rağmen o yön levhasında hiçbir düzeltme yapılmadı. Bu bir duyarsızlıktır. Bu duyarsızlığı devam ettirmenin hiç kimseye bir faydası yoktur" dedi.

"Yön levhasına Şehit İlhan Hamlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adını yazdırmak çok maliyetli ve zor bir iş.  Hani şehitler başınızın tacıydı, şehitler için ne yapsanız azdı. En basit yol yön levhasına bile şehidimizin adını yazmaktan, yazdırmaktan acizlik duyanlarımız var" diyerek tepkisini sürdüren şehit agabeyi Ayhan Hamlı. şehit kardeşi İlhan Hamlı'nın isminin unutulmasın diye mezun olduğu Endüstri Meslek Lisesine verildiğini hatırlattı.

Şehit İlhan Hamlı Endüstri Meslek Lisesi adını almasına rağmen 3 yıldır söz konusu yön levhasına şehit kardeşinin isminin yazılması için konuyu bir kez de Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'e ileteceğini vurgulayan Ayhan Hamlı, şunları dile getirdi.
"İnsaf edin 3 yıldır bu yön levhası düzeltilmiyor. İlkadım ilçemizin en merkezi yerindeki o yol yön levhasındaki bu yanlışlık, tam bir vefasızlıktır. Bu vefasızlığın mimarlarını defaten bir kez daha kınıyorum. Şehit Astsubay İlhan Hamlı'ya da minnet ve vefa borcu olanlar şehidimizin adını Samsun'da trafik yön levhasına yazdırmak zorundadır. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığımızdan bu hatayı düzeltmesini talep ediyorum."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'un yeni transferi Yameogo, antrenmanlarda göz dolduruyor

Samsunspor'un yeni transferi Yameogo, antrenmanlarda göz dolduruyor