24 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN'DA ŞEHİT AİLESİ İADE EDİLEN O PARAYI MEHMETÇİK VAKFINA BAĞIŞLAYACAK

Samsun'da şehit ailesi iade edilen o parayı Mehmetçik Vakfına bağışlayacak

Samsun'da mezar yeri için yatırdıkları 20 bin lira para kendilerine iade edilen şehit İlhan Hamlı'nın ailesi, parayı Mehmetçik Vakfına bağışlayacağını açıkladı.

14 Aralık 2020 Pazartesi 19:22 GÜNCEL

Samsun'da şehit İlhan Hamlı'nın kardeşi Ayhan Hamlı, mezar yeri için ödedikleri 20 bin lira paranın kendilerine geri iade edilmesi sonrası yaptığı açıklamada, parayı Mehmetçik Vakfına bağışlayacaklarını duyurdu.


Samsun Asri Mezarlıkta şehit babası ve annesi için alınan iki mezar yerine indirim taleplerine olumsuz yanıt verilmesi üzerine 20 bin lira ödeme yapan şehit ailesi, konunun yerel ve yaygın basında haber olması sonrası Samsun Büyükşehir Belediyesinin söz konusu parayı kendilerine geri iade etmesi üzerine bir açıklama yaptı.Şehit kardeşi Ayhan Hamlı kendilerine geri iade edilen 20 bin lira ile ilgili annesi Bedriye Hamlı adına sosyal medya sayfasından yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.
"Bizim derdimiz hiç bir zaman para olmadı. Tek derdimiz vefa idi. Oğlumun 28 yıl önce babasının ve benim mezar yerim için ödediği bedele rağmen, ücrette indirim yapmayan Samsun Büyükşehir Belediyesi iki kişilik mezar yeri için ödediğimiz 20 bin lirayı son kuruşuna kadar ödeyerek hatadan dönmüştür. İade edilen paranın yarısı olan 10 bin lirayı Allah nasip ederse yarın (Salı günü) Mehmetçik Vakfına bağışlıyoruz. Para herkeste bulunur ama vefa herkeste bulunmaz. Şehitlerimizin ve bizim yanımızda olan herkese selam olsun. Şahit ailesi adına şehit annesi Bedriye Hamlı"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ahmet

15 Aralık 2020 Salı 14:57

şu rezilliğe bakarmısınBüyükşehir kendi adıma utanıyorum ..Ya siz ?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Metin Sinecek, Erdoğan'ın açıkladığı kira yardımları ile ilgili açıklama yaptı

Metin Sinecek, Erdoğan'ın açıkladığı kira yardımları ile ilgili açıklama yaptı