24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA ŞEHİT FİKRET ÖZER ŞEHADETİNİN 8'İNCİ YIL DÖNÜMÜNDE DUALARLA ANILDI

Samsun'da şehit Fikret Özer şehadetinin 8'inci yıl dönümünde dualarla anıldı

Samsun'un Atakum ilçesinde 8 yıl önce Hakkari-Çukurca'da vatani görevini yaparken şehit olan piyade çavuş Fikret Özer şehadetinin yıl dönümünde mezarı başında dualarla anıldı.

20 Ekim 2019 Pazar 21:42 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde 19 Ekim 2011 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında terör saldırısında şehit düşen şehit piyade çavuş Fikret Özer, şehadetinin 8'inci yılında Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da katıldığı tören ile anıldı.


Şehit Fikret Özer'in şehadetinin 8'inci yılında kabri başında okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan duanın ardından burada bir konuşma yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, şehidin mevlidinde Kolpınarspor oyuncusu gençleri görmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Sizi buraya getirenlerden Allah razı olsun. Şunu bilmemiz lazım ki Fikret ağabeyiniz bizim için şehit oldu. Eğer o şehit olmayı kabul etmeseydi bugün bu bayrak dalgalanmayacak ve bizler bağımsız  olamayacaktık. Okullarınızda rahat bir şekilde okuyorsanız ve bizler de Samsun’da rahat bir şekilde çalışabiliyorsak şehitlerimiz sayesinde. Unutmayalım ki; devletin olmadığı yerde bayrak olmuyor, ezan olmuyor, Kur’an olmuyor, namus olmuyor. Çok okuyacağız, güçlü olacağız ve Türkiye daha da güçlü olarak yoluna devam edecek. Aksi takdirde şehitlerimiz bizden şikayetçi olur.” dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak, şehit piyade çavuş Fikret Özer için kabri başında düzenlenen anma töreninde gerçekleştirdiği konuşmasında sözlerine şöyle devam etti.
"Şehitler ölmez Vatan bölünmez sözü gerçekten çok doğru. Şehitlerin ruhaniyeti bizi görüyor. Ben inanıyorum ki şehidimiz buraya gelen herkese şefaat edecektir. Çünkü hocalarımız, şehitlerimizin akrabalarına, komşularına ve kabrini ziyaret edenlere şefaat hakkı olduğunu söylüyor. Gerçekten şehit ailesi olmak bir onur meselesi. Ben tekrar şehidimizin annesine, babasına, kardeşlerine sabırlar diliyorum. Onlar çok şerefli bir aile ve bizlerin baş tacı. İnanıyoruz ki; Rabbim onları cennetinde buluşturacak inşallah. Bazen şehitlerimizi camilerde anıyoruz, tabii ki o da çok güzel ama şehitlerimizin şehadet yıl dönümünde mezarı başında anılması çok daha maneviyatlı oldu. Bu tür programları artırmamız lazım." 

Mevlit programının sonunda Vali Osman Kaymak, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, şehit Fikret Özer'in ailesi, yakınları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Kolpınarsporlu genç futbolcular ve vatandaşımızla birlikte Barış Pınarı Harekatı’na katılan kahraman Mehmetçiğimize asker selamı gönderdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak şehitler ölmez vatan bölünmez dedi asker selamı verdi

Samsun Valisi Osman Kaymak şehitler ölmez vatan bölünmez dedi asker selamı verdi