24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA ŞEHİT YAHYA ACAR'IN BABASI GÖNÜLLÜ ASKERLİK BAŞVURUSU YAPTI

Samsun'da şehit Yahya Acar'ın babası gönüllü askerlik başvurusu yaptı

Samsun'da şehit Yahya Acar'ın babası Aslan Acar, Havza ilçesinde askerlik şubesine giderek Zeytin Dalı harekatına katılmak istediğini söyleyerek gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

26 Ocak 2018 Cuma 20:52 GÜNCEL
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde dört ay önce, bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Yahya Acar'ın Samsun'un Havza ilçesinde yaşayan babası Aslan Acar, Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Samsun'un Havza ilçesinde askerlik şubesine giden şehit babası Aslan Acar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütlerine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı'na katılmak için gönüllü asker olmak istediğini belirten dilekçesini Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı Bahadır Çay’a sundu.

15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir'in silah arkadaşı olan şehit Yahya Acar'ın babası Aslan Acar'ın akrabası olan Yahya Ayan da Acar'dagönüllü askerlik başvurusunda bulundu. Havza İlçesi Askerlik Şubesi çıkışında konuşan şehit babası Aslan Acar,  oğlunu dört ay önce Hakkari'de vatan savunmasında şehit verdiğini belirtti.Kendisinin de şehit olmaya hazır olduğunu vurgulayan Aslan Acar, "Şehit babası olarak operasyona katılmak istiyorum. Çocuğumun şehit olduğu yerde ölmek istiyorum. Bütün operasyonlara katılmak istiyorum." dedi.

Şehit babası Aslan Acar'ın akrabası Yahya Ayan da şehit yakını olarak vatanın birliği ve beraberliği adına gönüllü askerlik başvurusunda bulunduklarını vurgulayarak, "Dinimizi,  memleketimizi, vatanımızı, çocuklarımızı savunmak için biz de askere gitmek istiyoruz." ifadesini kullandı.

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki hain darbe girişimi sırasında şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in yakın arkadaşı olan ve darbe girişimi gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci askerlere karşı mücadele eden evli ve 4 kız çocuk babası Piyade Uzman Çavuş Yahya Acar,  dört ay önce Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşmüştü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın Samsunspor'a kayyum açıklamasına destek yağdı

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın Samsunspor'a kayyum açıklamasına destek yağdı