20 Ekim 2020 Salı

SAMSUN'DA ŞEHİT YAKINLARINA DEVLET ÖVÜNÇ MADALYASI TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Samsun'da şehit yakınlarına devlet övünç madalyası teslim töreni düzenlendi

Samsun Valisi Osman Kaymak, şehit yakınlarına devlet övünç madalyası ve beratı töreninde şehit yakınlarına madalyalarını takdim ederken duygusal anlar yaşandı.

06 Mayıs 2019 Pazartesi 19:47 GÜNCEL

Samsun'da şehit yakınlarına 81 il de eş zamanlı olarak yapılan 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' töreninde madalyaları verildi.


Samsun'da Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen tören ile şehit yakınlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen madalya ve beratları verildi.

Gerçekleşen törene Samsun Valisi Osman Kaymak'ın yanı sıra Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Samsun Valisi Osman Kaymak'ın eşi Emine Kaymak. Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mahmut Aydın, Samsun Barosu Başkanı Av. Kerami Gürbüz, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile askeri erkan ve şehit yakınları katıldı.Samsun Valisi Osman Kaymak,  81 ilde eş zamanlı yapılan 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni'ninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen madalya ve beratları şehit yakınlarına teslim ederken, törende duygusal anlarda yaşandı.
Samsun Valisi Osman Kaymak, gerçekleşen törende yaptığı konuşmada ise, "Ateş çemberinin ortasında demokrasisiyle, hukuk devleti olmasıyla, kalkınmasıyla örnek bir performans sergileyen devletimize yönelik iç ve dış mihraklar tarafından yapılan maddi ve manevi saldırılar gözle görülecek düzeye ulaşmıştır. Bu olaylara hepimiz şahit oluyoruz. Türkiye içinde bazı terör odakları, dışarıda onları kullanan bazı çevreler, ülkemizi istikrarsızlaştırmak, demokrasimize darbe vurmak, kalkınmamızı engellemek istiyor. Lakin bilmiyorlar ki biz, vatanımız için milletimiz için canımızı seve seve feda etmekten imtina etmeyiz. Biz, boyunduruğa razı gelmez, mücadeleyi asla bırakmayız. Onun içindir ki, bizim şehidimiz, gazimiz çoktur. Hamdolsun, şehitlerimizin dökülen tek bir damla kanı dahi boşa gitmemiştir, diyen Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Şehitlerimizin verdiği mücadelenin tek bir anı dahi boşa gitmemiştir. Ne diyor Mehmet Akif, İstiklal Marşımızda; 'Arkadaş, Yurduma Alçakları Uğratma Sakın; Siper Et Gövdeni, Dursun Bu Hayasızca Akın. Doğacaktır Sana Vadettiği Günler Hakk’ın, Kim Bilir, Belki Yarın, Belki Yarından da Yakın.' İşte milletimiz, yurduna yönelen hayasızca akınları gövdesini siper ederek durdurması sayesinde bin yıldır bu vatanın sahibi. Bugün de, aynı gayeyle çalışıyoruz.  Büyük Türkiye’nin inşası için gece gündüz çalışıyor, üretiyoruz.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Terme Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, Ramazan ayında 11 işçiyi işten çıkarttı

Samsun'da Terme Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, Ramazan ayında 11 işçiyi işten çıkarttı