20 Ocak 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA SEL FELAKETİNİN YAŞANDIĞI İLÇELERDE 3 GÜNDÜR ULAŞIMI KAPALI OLAN MAHALLELER VAR

Samsun'da sel felaketinin yaşandığı ilçelerde 3 gündür ulaşımı kapalı olan mahalleler var

Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinde yaşanan sel felaketi büyük zararlara neden oldu. Sel felaketinin yaşandığı Salıpazarı ve Terme ilçelerinde 3 gündür ulaşımı kapalı olan mahallelerin olduğu öğrenildi.

26 Ağustos 2019 Pazartesi 16:56 GÜNCEL

Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinde yaşanan sel felaketi, tarım alanlarına, köprülere, yollara, evlere büyük zarar verirken, sel afetinden büyük ölçüde etkilediği kırsal bölgelerde ise üç gündür,  ulaşımın kapalı olduğu yerleşim yerlerinin olduğu öğrenildi.


Sel afetinin yaşandığı Salıpazarı ilçesinde iki kişi sel nedeniyle hayatını kaybederken, Terme ilçesi ve Salıpazarı ilçesinde  yoğun yağmur sonrası yaşanan taşkınların yarattığı zararların giderilmesi için çalışmalar sürüyor. Sel sebebi ile evlerinde mahsur kalan vatandaşların kurtarılması ile ilgili çalışmalar yapılırken, bölgede askeri ve Sahil Güvenlik helikopterleri de arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Salıpazarı ve Terme ilçelerinde kırsal kesimlerde bulunan mahalleler de yaşanan selden olumsuz etkilenirken, bazı yerleşim yerlerine ait yolların yağmur suları nedeni ile tahrip olduğu ve üç gündür bazı bölgelerde ulaşımın kapalı olduğu kaydedildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinde sele neden olan yanlışların raporu açıklandı

Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinde sele neden olan yanlışların raporu açıklandı