25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA SES KAYITLARI ORTAYA ÇIKAN HABERAKS TV GENEL YAYIN YÖNETMENİ İSTİFA ETTİ

Samsun'da ses kayıtları ortaya çıkan HaberAKS TV Genel Yayın Yönetmeni istifa etti

Samsun'da Haber Medya Grubuna bağlı HaberAksTV'de Genel Yayın Yönetmenliği yapan Sinan Sallabaş'ın kendisine ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının ifşa edilmesi sonrası görevinden istifa ettiği öğrenildi.

11 Nisan 2018 Çarşamba 15:13 GÜNCEL

Samsun'da uydudan yayın yapan HaberAksTV'nin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Sinan Sallabaş'ın görevinden istifa etmesi üzerine Haber Medya Grubunda görev değişiklikleri oldu. 


Hatırlanacağı üzere HaberAksTv'de Genel Yayın Yönetmeni olan Sinan Sallabaş'ın ismi bir süre önce, 16 Nisan referandum sürecinde gizlice birileri tarafından çekildiği ileri sürülen ses kayıtları ile gündeme gelmişti.  Haber Medya Grubu ifşa edilen bu ses kayıtları ile ilgili geçtiğimiz günlerde yaptığı bir duyuru da, o kayıtların referandum sürecinde Sinan Sallabaş'ın aracında bulunan kişi yada kişilerce çekildiğini açıklamıştı. 

SES KAYITLARI AK PARTİ CAMİASINDA İNFİAL YARATTI
Kimler tarafından çekildiği belli olmayan ve yine kimler tarafından ifşa edildiği bilinmeyen Sinan Sallabaş'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretlerde yer alıyordu. Edinilen bilgiye göre Sinan Sallabaş özellikle AK Parti camiasında büyük tepki çeken ve  ifşa edilen o ses kayıtlarının Haber Medya Grubunda yapılan toplantıda kendisine ait olmadığını ifade ettiği öne sürülürken, Sallabaş'ın söz konusu olay ile ilgili ise hukuki süreç başlattığıda yine Haber Medya Grubu tarafından duyuruldu.

HABER MEDYA GRUBU SES KAYITLARINI TEYİT ETTİ
Haber Medya Grubu geçtiğimiz günlerde yaptığı kamuoyu duyurusunda ise, tepki çeken ve ifşa edilen ses kayıtları ile ilgili, "Haber Medya Grubu'na bağlı Haberaks TV'de genel yayın yönetmeni olmadığı bir dönemde, kendi aracıyla seyahat ettiği sırada beraberindeki kişi ya da kişilerce konuşması kayda alınıp, sonra da bu ses kaydını 2 yıl aradan sonra kesintili montajlı olarak bazı yerel mecralarca servis edilmesi konusu, kasıtlı bir biçimde sanki Haberaks TV'de yayınlanmış gibi bir algı yaratılmak istenmiştir. Kurulduğu yıldan bu yana okuyucu, dinleyici ve izleyicilerinin hassasiyetini dikkate alan Haber Medya; doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışı, ilkeli duruşu ve değerlere sahip çıkma titizliğinden asla taviz ermemiş ve bundan sonra da vermeyecektir. Saygılarımızla" açıklaması yaparak HaberaksTV Genel Yayın Yönetmeni Sinan Sallabaş'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarını teyit etmişti. Yani Haber Medya Grubu yaptığı duyuru ile ses kayıtlarında konuşan kişinin Sinan Sallabaş olduğunu doğruladı.

ÇİRKİN TUZAĞI KİM YADA KİMLER KURDU
Haber Medya Grubunda HaberAKS Tv'nin Genel Yayın Yönetmeni olan Sinan Sallabaş'a kendi aracında bulunan kişiler tarafından sesinin ve konuşmasının kayıt edilmesi ile ilgili çirkin tuzağın kim yada kimler tarafından yapıldığı ve ses kaydının 16 Nisan referandum sürecinin üzerinden geçen 1 yıl sonrası kimler tarafından basın yayın organları başta olmak üzere, belediyeler ve siyasilere e-mail yolu ile gönderildiği ise merak konusu oldu.

YAYIN GRUBUNDAN BİRİLERİ Mİ..
Gündeme gelen ses kayıtları ile ilgili kamuoyunda ilginç iddialar yer alırken, Sinan Sallabaş'ın araç içerisinde ki konuşmasının, yayın grubu içerisinden birileri tarafından çekildiği yönünde bilgilerin ortaya atılmasıda hayli dikkat çekiyor. 

Gündeme gelen ses kayıtları sonrası Haber Medya Grubuna bağlı HaberAKSTv'de genel yayın yönetmeni olan Sinan Sallabaş'ın görevinden istifa ettiği açıklandı. Haber Medya Grubunda daha öncede Erdem Erol, Hülya Hacıoğlu, Fatih Korkmaz'da bulundukları görevlerden ayrılmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Bafra'da Cumhurbaşkanı Erdoğan için 1'inci yol koşusu düzenlenecek

Samsun Bafra'da Cumhurbaşkanı Erdoğan için 1'inci yol koşusu düzenlenecek