22 Ocak 2022 Cumartesi

SAMSUN'DA SEYİR TERASINI ALAN KİŞİ BELLİ OLDU! DEVECİ İHALEYİ ALANI TANIYOR MU AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da Seyir Terasını alan kişi belli oldu! Deveci ihaleyi alanı tanıyor mu açıklama yaptı

Samsun'da Seyir Terasının 3 milyon 980 bin TL'ye icra yolu ile satışı sonrası, ihaleyi alan kişinin ismi ve firması belli oldu. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ise 'hemşeri' iddiasına yanıt verdi.

30 Ekim 2021 Cumartesi 17:31 GÜNCEL

Samsun'un Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Seyir Terası ihalesini alan firmanın sahibi ile hemşehri olmaları üzerinden gündeme getirilen iddialara cevap verdi.


SEYİR TERASINI ALAN FİRMA BELLİ OLDU
Atakum Belediyesine ait Seyir Terası geçtiğimiz günlerde icra yolu ile 3 milyon 980 bin liraya satılmıştı. Satış sonrası Seyir Terasını alan kişinin kim olduğu merak edilirken, bu kişinin ismi ve firması da belli oldu. Seyir Terasını icradan satın alan kişinin Boyabatlı iş adamı Erdal Sarı olduğu öğrenildi.

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, satış sonrası ihaleyi alan kişinin Sinop-Boyabatlı olması ve kendisinin de Boyabatlı olması nedeniyle ortaya atılan bazı iddialara açıklama yaparak yanıt verdi. 

İHALEYİ ALANI TANIYOR MU? AÇIKLAMA YAPTI
Cemil Deveci, Seyir Terası ihalesini alan kişi ile satış öncesi ve satış sonrası hiç bir görüşmesinin olmadığını belirterek, Hedef Halk Gazetesinden Noyan Alper Cabbar'a yaptığı açıklamada, "Seyir Tesisi için çok mücadele ettim ancak sonuçlandıramadım. Evet, birçok iş insanıyla görüştüm. Bir türlü ikna edip, ihaleye sokamadım. 8 milyon TL veren bir iş insanıyla görüştük. Son anda ihaleden geri çekildi. Belediyenin şirketini ihaleye sokmak istedik, kabul etmediler. İhaleyi kazanan alıcıyla temasım olmadı. Boyabatlı olması, hemşerim olması benimle tanışıyor olmasını ilişkilendirmek anlamsız. Sadece ihaleyi kazanan iş insanının AK Parti'ye yakınlığını biliyorum. Benimle bir kere bile görüşmüşlüğü yok" dedi.

SATIŞA İTİRAZIMIZI YAPACAĞIZ
İcra Dairesinin 7 milyon lira bedel biçtiği Seyir Terasının 3 milyon 980 bin liraya satılması ile ilgili de konuşan Cemil Deveci, aynı açıklamasında şunları dile getirdi.
"Yaklaşık piyasa değeri 8 milyon olan bir tesisin yarı fiyatı olan 4 milyon TL'ye satılması vicdanları sızlatmıştır. Değerlendirmelerimizi yapıyoruz. İtirazlarımızı yapacağız."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Faruk Çelik

02 Kasım 2021 Salı 10:34

Bu tesisi alan kişi Erdal Sarı Cemil deveci ile aynı köylü ve aynı zamanda da Cemil Deveci Erdal sarının avukatıdır utanmadan bir de tanımıyorum nasıl diyorsun sayın başkan

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor'un 2-0'lık Bandırmaspor yenilgisi taraftarı üzüntüye boğdu

Yılport Samsunspor'un 2-0'lık Bandırmaspor yenilgisi taraftarı üzüntüye boğdu