19 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN'DA ŞİDDETLİ YAĞMUR ALARMI! GECE SAATLERİNDE ETKİSİNİ ARTTIRACAK

Samsun'da şiddetli yağmur alarmı! Gece saatlerinde etkisini arttıracak

Samsun'da bugün başlayan sağanak yağmur yağışının gece saatlerinde etkisini arttıracağı açıklanarak ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

08 Ağustos 2018 Çarşamba 18:09 GÜNCEL

Samsun'da bugün öğle saatlerinden itibaren yağmaya başlayan sağanak yağmurun gece saatlerinde etkisini arttıracağı uyarısı yapıldı. 


Meteoroloji'den yapılan uyarıda Samsun'da sağanak yağmur yağışının gece saatlerinde etkisini arttıracağı bu nedenle ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

Samsun'da sağanak yağmur yağışı nedeni ile gün içerisinde ağaçlar yıkılırken, bazı iş yerleri ise sular altında kaldı. Sağanak yağmur yağışı nedeni ile Samsun'da bazı yollar sular altında kaldı. 

Öte yandan Samsun Valiliğide sağanak yağmur yağışı ile ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi.
"Meteoroloji 10.Bolge Müdürlüğümüzden alınan meteorolojik uyarıya göre; Samsun Merkez ve batı ilçelerinde (21-50 mm) yer yer çok kuvvetli (51-70 mm), doğu ilçelerinde ise şiddetli (76-100 mm) yer yer aşırı yağış (100 mm ve üzeri)  seklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı tüm halkımızın dikkatli ve tedbirli olması, Bu doğrultuda tüm kamu kurum ve kuruluşların personel, araç gereç, malzemelerinin gözden geçirilerek hazır bulundurulması ve iletişim araçlarının ulaşılabilir durumda olması önem arz etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun-Ordu kara yolunda yağmur yağışı kaza getirdi! 1'i ağır 7 yaralı

Samsun-Ordu kara yolunda yağmur yağışı kaza getirdi! 1'i ağır 7 yaralı