28 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA SİYASİ PARTİNİN MAHALLE TEMSİLCİLERİ HAYIR ÇARŞISINI SOYARKEN GÖRÜNTÜLENDİ İDDİASI

Samsun'da siyasi partinin mahalle temsilcileri Hayır Çarşısını soyarken görüntülendi iddiası

Samsun'da CHP İl Başkanlığı tarafından ihtiyaç sahipleri için açılan Hayır Çarşısı, partinin mahalle temsilcileri tarafından soyulduğu gündeme geldi. CHP'li mahalle temsilcilerinin, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Hayır Çarşısına getirilen eşyaları çalarken çekildiği iddia edilen video görüntüleri ortaya çıktı.

13 Ağustos 2021 Cuma 12:14 GÜNCEL

Samsun'da CHP'li mahalle temsilcileri CHP İl Başkanlığının Hayır Çarşısını soyarken görüntülendiği iddia edildi.


RAPOR HAZIRLAYAN AVUKAT SUÇ SABİT DEDİ
Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Hayır Çarşısının, CHP'li iki mahalle temsilcisi tarafından düzenli olarak soyulduğuna dair bilgiler partili avukatların hazırladığı raporda yer aldı. CHP Samsun İl Yönetiminin, Hayır Çarşısında ki eşyaların mahalle temsilcileri tarafından soyulduğuna dair görüntülerin ortaya çıkması üzerine, parti üyesi bir avukatı konuyla ilgili görevlendirdiği, avukatın ise hazırladığı tespit raporunda, mahalle temsilcileri H.Y ve B.B isimli şahısların Hayır Çarşısından çaldıkları elbise ve diğer eşyaları bir araca doldurdukları ve suçlarının sabit olduğuna dair görüş bildirdiği gündeme geldi.
İKİNCİ RAPORDA AKLANDILAR
CHP'li mahalle temsilcilerinin Hayır Çarşısından aldıkları eşyaları satarak menfaat temin ettiği de hazırlanan raporda yer alırken, hırsızlık olayı görüntülerle kanıtlanmasına ve olayı soruşturan avukatın soygunu hazırladığı raporda tek tek anlatmasına rağmen, CHP Samsun İl Yönetimi olayı daha kapsamlı soruşturmak üzere ikinci bir avukat görevlendirdi ve olayın aydınlatılması için komisyon oluşturdu.

GÖRÜNTÜLERİ ÇEKEN OLAYI YANLIŞ ANLADIĞINI BEYAN ETTİ
CHP İl Başkanlığı tarafından taraflar dinlenilerek yapılan soruşturmada CHP'li mahalle temsilcileri H.Y ve B.B'nin suçsuz olduğu yönünde partiye rapor sunuldu. İddiaya göre söz konusu görüntüleri çeken partili de, konuyu yanlış anladığını beyan etti.  Disiplin Kurulunun ise yapılan soruşturma ve tarafların ifadeleri doğrultusunda Hayır Çarşısında ki eşyaları çaldıkları iddia edilen mahalle temsilcilerinin suçsuz olduğuna karar vererek olayı kapattı.

İşte CHP'li mahalle temsilcilerinin Hayır Çarşısını soydukları anlara ait olduğu iddia edilen o video görüntüleri..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun İl Başkanı Türkel sordu! Bu çelik belayı koyacak başka bir yer bulamadınız mı?

CHP Samsun İl Başkanı Türkel sordu! Bu çelik belayı koyacak başka bir yer bulamadınız mı?