04 Ağustos 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA ŞOK İDDİA! BELEDİYENİN ALDIĞI PARAŞÜTLER ÖLÜ DENİZ'DE TURİSTLERE KİRALANIYOR

Samsun'da şok iddia! Belediyenin aldığı paraşütler Ölü Deniz'de turistlere kiralanıyor

Samsun'da bir belediye tarafından bir uçuş kulübüne 159 bin TL para ile alınan 6 adet paraşütün tatil için Ölü Deniz'e gidenlere kiralandığı ve belediyenin aldığı 6 paraşüt ile ticaret yapıldığı iddiası şok etkisi yarattı.

07 Temmuz 2019 Pazar 14:56 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart seçimleri öncesi Canik Belediyesi tarafından 159 bin TL değerinde olan 6 adet paraşüt ile 20 bin lira paranın bir şahsa teslim edildiği ve parası belediyenin kasasından verilen o paraşütleri alan şahsın ise Ölü Deniz'de bu paraşütleri turistlere kiralayarak para kazandığı iddia edildi.

SamsunKentHaber.com.tr
Samsun Uçuş Kulübü Başkanı Köksal Akman, 31 Mart seçimleri öncesi Canik Belediyesinin araya giren birinin referansı ile bir uçuş kulübüne toplam değeri 159 bin TL olan 6 adet paraşüt aldığını bu paraşütlerle birlikte 20 bin lirada ekstradan para verdiğini açıkladı.

Samsun Uçuş Kulübü Başkanı Akman, belediye tarafından bir uçuş kulübüne alınan ve yamaç paraşütünün geliştirilmesi ve desteklenmesi için kulübe tahsis edilen 6 adet paraşütün,  Ölü Deniz'de turistlere kiralandığını ve bu kiralama işlemini yapan şahsın bu yolla para kazandığını söyledi. Bugün Samsun Uçuş Kulübünün tanıtım toplantısında konuşan Köksal Akman, Canik Belediyesi tarafından alınan 6 adet paraşüt ile söz konusu şahsın Ölü Deniz'de kiralama yaparak para kazandığını gündeme getirirken, iddia toplantıya katılanlar arasında da şaşkınlık yarattı.

31 Mart seçimleri öncesi Canik Belediyesinin, toplam değeri 159 bin lira olan 6 adet paraşüt aldığını üstüne bir de söz konusu kulübe 20 bin lira para verdiğini kaydeden Köksal Akman, "Belediyenin aldığı bu paraşütler, şimdi Ölü Denizde, turistlere kiralanıyor. Ölü Deniz'de bir yamaç paraşütü kiralaması kişi başı 180 TL. Kulüp faaliyetleri için alınan bu paraşütleri adam alındığı günden bu yana Ölü Deniz'de turistlere kiralayarak para kazanıyor.  Belediye kulüp faaliyetleri dışında kullanılan bu paraşütlerin parasını kasasından ödedi. Böyle bir şey olabilir mi. Kimse bunu takip etmiyor. Bu büyük bir israftır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da paraşüt vurgunu iddiasında yeni gelişme! Atakum Belediyesi de paramotor almış

Samsun'da paraşüt vurgunu iddiasında yeni gelişme! Atakum Belediyesi de paramotor almış