21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA SORUMSUZ VATANDAŞLAR KORONA UYARILARINA RAĞMEN BİLDİĞİNİ OKUYOR

Samsun'da sorumsuz vatandaşlar Korona uyarılarına rağmen bildiğini okuyor

Samsun'da Korona Virüs salgını nedeniyle alınan tedbirlere ve yapılan uyarılara rağmen bazı sorumsuz vatandaşlar bildiğini okumaya devam ediyor.

22 Mart 2020 Pazar 18:29 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesinde Korona Virüs nedeniyle toplu bir araya gelinmemesi uyarılarına rağmen, bazı araç sürücülerinin bir araya gelerek sahilde güneşli geçen Pazar günününde keyif yapması tepki çekti.


Korona Virüs sebebi ile 65 yaş üstü vatandaşların sokaklara çıkmasına sınırlama getirilirken, Samsun'da bu sınırlamayı ihlal eden yaşlılar çıkarken, bazı vatandaşlarda yapılan uyarıları dikkate almayarak sokaklarda toplu bir araya geldi.

Toplu alanlardan uzak durulması ve toplu bir araya gelinmemesi gibi ciddi uyarıların yapıldığı bir dönemde, Korona Virüs salgını nedeniyle üst düzey önlemler alınırken, sağlık çalışanları virüsün yayılmaması için fedakarca çalışmalar yaparken, Samsun'da sorumsuzluk örneği sergileyen araç sürücülerinin Atakum ilçesi sahilinde bulunan Körfez mahallesinde bir araya gelerek güneşli havanın tadını çıkartması tepkilere neden oldu.

Korona Virüs ile ilgili yapılan uyarıların ciddiyeti ortadayken vatandaşların halen sorumsuzca sokaklara çıkarak, tüm toplumu riske etmesi evinde kalan vatandaşları da çileden çıkartıyor. Zira Çin'de patlak veren ölümcül virüsün etkilerinin, ülkede uygulanan evde kal uygulaması ile düşürüldüğü bir gerçekken, Samsun ve Türkiye'nin bir çok yerinde uyarıları dikkate almayıp sokaklarda dolaşan vatandaşlar, tüm insanları tehdit ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da vatandaşlar Korona uyarılarına rağmen Atakum sahilinde gezintiye çıktı

Samsun'da vatandaşlar Korona uyarılarına rağmen Atakum sahilinde gezintiye çıktı