09 Mayıs 2021 Pazar

SAMSUN'DA SU ZAMMI İÇİN BASIN YAYIN ORGANLARINA ZAMMI ŞİRİN GÖSTERİN TALİMATLAR VERİLİYOR

Samsun'da su zammı için basın yayın organlarına zammı şirin gösterin talimatlar veriliyor

Samsun'da 31 Mart yerel seçimleri öncesi yüzde 15 oranında indirim yapılan içme suyuna, Ramazan ayında yüzde 25 zam yapılmasını eleştiren basın yayın organlarına karşı, zammı şirin gösterecek haberler yapılması yönünde talimatlar verildiği gündeme geldi.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 14:55 GÜNCEL

Samsun'da içme suyuna yapılan yüzde 25 oranındaki zammı eleştiren ve olumsuz haber yapan bazı basın yayın organlarına karşı, zamla ilgili olumlu haberler yapılması için talimatlar verildiği iddia edildi.


Samsun'da suya gelen yüzde 25 zam ve zammın gerekçeleri ile ilgili Samsun Kent Haber'de hem olumlu hem olumsuz haberler yayınlayarak, konunun kamuoyu gündeminde tarafsızca tartışılmasını ve irdelenmesini sağlamak için haberler yayınladı. Ancak edindiğimiz bilgilere göre Samsun Kent Haber'in hem olumlu hem olumsuz haberleri bazı çevrelerde rahatsızlık yaratmış olacak ki, belediye ile resmi bağı olmayan şahıslar bazı yayın organlarına "Samsun Kent Haber olumsuz haberler yapıyor. Buna karşı zammı savunacak haberler yapalım" diyerek talimatlar yağdırıyormuş.

Samsun Kent Haber su zammı ile ilgili SASKİ'nin aylık 4.5 milyon TL zarar ettiğini yazdı, bununla birlikte zararın yüzde 15'lik indirimden kaynaklı olmadığı yönünde ki iddiaları da yayınladı. Samsun kamuoyunda şuan suya yapılan yüzde 25'lik zam konuşuluyor ve tartışılıyor. Samsunlu vatandaşların büyük bir kısmı yapılan zamma tepkili. Bu şartlar altında Samsun Kent Haber olması gerekeni yaparak, su zammı ile ilgili yapılan açıklamalara, tepkilere sitesinde yer vermiştir. 

Topluma izah edemediğiniz, açıklayamadığınız zammı, talimat verdiğiniz yayın organlarının nasıl açıklamasını nasıl izah etmesini bekliyorsunuz bunuda anlamış değiliz. Yüzde 25'lik zamma, tarife değişikliği yazdırmak yada yazmak, bunun bir zam olmadığı anlamına mı geliyor acaba. Yada bu şehrin insanları 'tarife değişikliğidir bu' yazdırınca bunun bir zam olduğunu anlamıyor mu sanıyoruz. 

SASKİ zarar ettiği için zam yapıldı deniliyor ancak SASKİ'nin eski genel müdür Kamil Demircioğlu, "Benim dönemimde SASKi zarar etmiyordu. Yüzde 15'lik indirimi kaldırmak için zarar ediyor diyerek zam yaptılar" açıklaması yapıyor. Yani zarar ediyordu o yüzden zam yapıldı açıklamasını ve  savunmasını Kamil Demircioğlu açıklaması ile çürütüyor. Kabul edin bu bir zamdır. Eğip, bükmeye gerek yoktur. Bu millet, bu şehrin insanları tarife değişikliğine, fiyat artışına zam diyor, zam.. Sizde evet bu bir zamdır deyiverin kurtulun..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da suya yaptığı yüzde 15'lik indirim nedeniyle eleştirilen Zihni Şahin açıklama yaptı

Samsun'da suya yaptığı yüzde 15'lik indirim nedeniyle eleştirilen Zihni Şahin açıklama yaptı