25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA SUBAŞI MEYDAN DÜZENLEMESİ TAMAMLANDIĞINDA NASIL OLACAK? İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Samsun'da Subaşı Meydan Düzenlemesi tamamlandığında nasıl olacak? İşte o görüntüler

Samsun'un İlkadım İlçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Subaşı Meydan Düzenlemesi çalışmaları kapsamında 150 araçlık iki katlı mekanik otopark yapılacak. Subaşı Meydan Düzenlemesi tamamlandığında nasıl olacak, işte o görüntüler.

17 Ocak 2021 Pazar 14:02 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Subaşı Meydan Düzenlemesi çalışmalarının tamamlandığında Subaşı Meydanının nasıl olacağı fotoğraflarla gösterildi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin dört bir yanında başlatılan dönüşüm projelerinden biri olan ve inşaatına başlanan Subaşı Meydan Düzenlemesi hem mimari açıdan hem de tarihi doku açısından bölgeye değer katacak. 1472 metrekare alan üzerine yapılan proje kapsamında 150 araçlık 2 katlı mekanik otopark ve mescit de inşa edilecek.

Samsun'da hayata geçirdiği yatırımlarla kentin yaşam kalitesini her geçen yıl daha da yukarılara taşıyan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede altyapıdan ulaşıma, kültürden kırsal kalkınmaya, kentsel dönüşüme kadar her alanda önemli projelere imza atmaya devam ediyor. 2021 yılını proje yılı olarak belirleyen Büyükşehir Belediyesi, Subaşı Meydanı’nda ilk kazmayı vurdu. 

Subaşı'nda yıkım ve meydan düzenleme çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdürülerek nihayete erdirileceğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Her fırsatta ifade ettiğimiz gibi şehrimizin tarihi kimliğine uygun çalışmalar yapıyoruz. Subaşı Meydanı Düzenleme çalışmalarımız da bunlardan biri. Yıkım çalışmalarını başlattık. Proje kapsamında meydan içerisindeki tarihi doku ortaya çıkarılacak. Hamidiye Çeşmesi yeniden yapılacak. Tarihi dokuya uygun bir mescit inşa edilecek" dedi.BÖLGEYE DEĞER KATACAK
Toplam 1472 metrekare alan üzerine inşa edilecek proje kapsamında Subaşı Meydanı'ndaki yeni düzenleme çalışmalarının bölgeye büyük bir değer katacağını vurgulayan Başkan Mustafa Demir, "Otopark yapısı tam otomatik mekanik sistem olup 2 katlı inşa edilecek. 150'ye yakın araç park edilebilecek. Proje kapsamında meydan içerisindeki Hamidiye Çeşmesi tarihi dokuya uygun olarak yeniden inşa edilecek. Subaşı tam otomatik otopark, cephelerindeki yeşil bitkilendirme uygulamaları ve çevre düzenlemesi ile fark yaratacak. Mimari olarak çevreyle uyumlu bir görüntü sunmayı hedefliyoruz. Tamamlandığında hem mimarisi, hem dokusu ile bölgeye ciddi bir değer katacak" ifadelerini kullandı.

Her anlamda yatırımların artarak devam edeceğini ve Samsun’u yeniden inşa ettiklerini ifade eden Başkan Demir, “İnandığımız yolda, gayret, samimiyet ve hakkaniyetle Samsun’u güzel yarınlara taşımak için ekip arkadaşlarımızla birlikte gece gündüz çalışıyoruz. Tüm çabamız halkımızın refahı ve mutluluğu için” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Erkut Erbil'in Trump'ı inşaatta işe aldım capsi güldürdü

Samsun'da Erkut Erbil'in Trump'ı inşaatta işe aldım capsi güldürdü