31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA SUBAŞI MEYDANINDA YAPILACAK PROJENİN DETAYLARI BELLİ OLDU

Samsun'da Subaşı Meydanında yapılacak projenin detayları belli oldu

Samsun'da İlkadım ilçesi sınırlarında bulunan Subaşı Meydanında yeni meydan düzenlemesi yapılacağı ve Subaşı Meydanında yer altına mekanik bir otopark yapılacağı açıklandı.

05 Eylül 2020 Cumartesi 14:50 GÜNCEL

Samsun'da Subaşı Meydanında yapılacak çevre düzenlemesi çalışmalarının detayları belli oldu. Samsun'da Subaşı Meydanına yeraltı otoparkı yapılacak.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Subaşı Meydan Düzenleme ve Yeraltı Mekanik Otopark Projesi'nin tamamlandığını ve ihale aşamasında olduğunu söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından İlkadım ilçesi Saitbey Mahallesi'nde yapılması planlanan Yeraltı Mekanik Otoparkı ve Subaşı Meydan Düzenlemesi Projesi’nin mimari ve statik kısmı tamamlandı. 

Toplam 1472 metrekare alan üzerine inşa edilecek Yeraltı Mekanik Otopark Projesi kapsamında Subaşı Meydanı'nda yeni bir düzenleme yapacaklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Otopark yapısı tam otomatik mekanik sistem olup 2 katlı inşa edilecek. Projesi bitti önümüzdeki günlerde ihalesine çıkılıyor. Proje kapsamında meydan içerisindeki tarihi Hamidiye Çeşmesi yeniden yapılacak. Ayrıca meydana bir mescid inşa edilecek. Subaşı Meydanı'nı baştan aşağıya yer altı otoparkı inşa ederek yeniden düzenleyeceğiz. Tam otomatik otopark, cephelerindeki yeşil bitkilendirme uygulamaları ve çevre düzenlemesi ile de fark yaratacak. Mimari olarak çevreyle uyumlu bir görüntü sunmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

Projesi tamamlanan Subaşı Meydanı’nda 8 metre aşağı ineceklerini ifade eden Başkan Demir, “Mekanik sistemle çalışan 150'ye yakın araç park edilecek. Tamamlandığında hem mimarisi hem dokusu ile bölgeye ciddi bir değer katacak. Oradaki esnafımızın da mağdur olmaması için kısa sürede projeyi hayata geçireceğiz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Akbabalara karşı dik duran bir Türkiye var

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Akbabalara karşı dik duran bir Türkiye var