16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN'DA SUBAŞI YERALTI CAMİ YIKILDI YERİNE OTOPARK VE YENİ CAMİ YAPILACAK

Samsun'da Subaşı Yeraltı Cami yıkıldı yerine otopark ve yeni cami yapılacak

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Subaşı Yeraltı Cami yıkıldı, yerine iki katlı mekanik otopark ve yeni bir cami yapılacak.

11 Ocak 2021 Pazartesi 01:18 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Subaşı Yeraltı Camisi iki katlı mekanik otopark çalışmaları kapsamında yıkıldı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan Subaşı Meydan projesi kapsamında yıkımı yapılan Subaşı Yeraltı Camisinin olduğu alan otoparka dönüştürülecek.



Subaşı Meydan projesi kapsamında başlatılan çalışmaları yerinde inceleyen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, tamamlandığında hem mimarisi hem de dokusu ile bölgeye ciddi bir değer katacağını söylediği Yeraltı Mekanik Otoparkı ve Subaşı Meydan Düzenlemesi için "Toplam 1472 metrekare alan üzerine inşa edilecek proje kapsamında Subaşı Meydanı'nda yeni bir düzenleme yapılacak. Tam otomatik mekanik sistem iki katlı otoparkı, çevre düzenlemesi, camisi, Hamidiye Çeşmesi ile baştan aşağı yenilenecek olan Subaşı Meydanı, şehre bambaşka bir doku kazandıracak." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

cem

13 Ocak 2021 Çarşamba 12:31

resimde yanda bulunan binaları yıkında otopark yapın ama para yok demi daire başkanından alın;56 lar da okullar taşınacaktı milli eğitim bakanlığı ve toki işbirliğ ile 4 okulu taşıyıp otopark yapamadınız

Kasım

12 Ocak 2021 Salı 10:53

Aman otopark yapın gerçekten gerekli ihtiyaç büyük , tabi bundan belediye parada kazanacak. Peki boş camiyi yıkıyorsunuz şartmı yenisini yapmak . Camiyede masraf ediliyor para harcanıyor orayıda paralı yapın bakalım bir kişi camiyi kullanırmı. Bırakı şu din tüccarlığını gösterişi..

Hacı

12 Ocak 2021 Salı 10:49

Yık camiyi yerine yap camiyi o bölgede 9 cami var hepsi boş , yollar araç dolu otopark yok. Camiyi yıktılar korkusu var illa gösteriş yenisi yapılacak korkmayın haramdan korkun israftan korkun. Herkesin gideceği ve hesap vereceği yer belli götürecek bir şey yok kefenden başka..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Kıran mahallesinde Kentsel Dönüşüm çalışmaları başladı

Samsun'da Kıran mahallesinde Kentsel Dönüşüm çalışmaları başladı