22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN'DA SÜPER BULAŞTIRICI VAR HAMBURGERCİDE ÇALIŞIYOR İDDİASI

Samsun'da Süper Bulaştırıcı var hamburgercide çalışıyor iddiası

CNN Türk kanalında canlı olarak yayınlanan ve Başak Şengül'ün sunduğu Akıl Çemberi programında, Prof.Dr. Mustafa Çetiner, Korona Virüs tartışması sırasında Samsun'u şoke eden bir iddiada bulundu.

28 Mart 2020 Cumartesi 13:27 GÜNCEL

Samsun'da süper bulaştırıcı olduğu ve bu kişinin bir alış veriş merkezinde hamburgercide çalıştığı iddiası şoke etti.


Akıl Çemberi programının konuğu olan Prof.Dr. Mustafa Çetiner, Korona Virüs ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni tedbirler kapsamında şehirler arası otobüs yolculuklarının Valilik izinlerine bırakılması ile ilgili konuşurken, dikkat çekici bir ifade kullandı.

Canlı yayın sırasında konuşan Prof.Dr. Çetiner, "Samsun'da bir süper bulaştırıcı vardı mesela hani detaylarını söylemeyim ama" dedikten sonra sunucu Başak Şengül'ün "Nerede" sorusu üzerine, "İst.. Türkiye'de. Dedesi umreden geliyor ondan kapıyor. Bir büyük market, şeyde alış veriş merkezinde çok işlek bir hamburgercide çalışıyor çocuk. Ve onlarca insanı enfekte etti" dedi.

Prof.Dr. Mustafa Çetiner'in CNN Türk'te canlı yayında Samsun ile ilgili söylediği 'Süper Bulaştırıcı Var' sözleri ise gündem olurken, bu iddianın doğru olup olmadığı bilinmiyor.

SAMSUN VALİSİ AÇIKLAMA YAPTI
Öte yandan Samsun Valisi Osman Kaymak, gündeme gelen bu iddia ile ilgili yaptığı açıklamada, "Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yayınlanan “Samsun'da süper bulaştırıcı var” başlıklı haber doğru değildir. İlimizde böyle bir durum yaşanmamıştır. Ülkemizin içinden geçtiği bu hassas dönemde lütfen resmi kurumlar tarafından yapılmayan açıklamalara itibar etmeyelim." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak, Süper Bulaştırıcı iddiası ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Valisi Osman Kaymak, Süper Bulaştırıcı iddiası ile ilgili açıklama yaptı