29 Kasım 2020 Pazar

SAMSUN'DA SUYA 1 LİRA ÖDEYEN REZİDANS VE LÜKS KONUTLAR ARTIK 4 LİRA ÖDEYECEK

Samsun'da suya 1 lira ödeyen rezidans ve lüks konutlar artık 4 lira ödeyecek

Samsun'da içme suyunun metreküpüne yıllardır 1 lira ödeyen rezidans ve lüks konutlardaki aboneler artık içme suyunun metreküpüne 4 lira ödeyecek.

03 Ocak 2020 Cuma 19:45 GÜNCEL

Samsun'da köy statüsünde bulunan ancak bütünşehir yasası ile mahalle olmasına rağmen içme suyunun metreküpüne 1 lira ödeyen rezidans ve lüks konutlara SASKİ neşter vurdu.


Samsun'da köy statüsünde olup bütünşehir yasası ile mahalle olan yerleşim yerlerinde ki rezidans ve lüks konutlardaki aboneler içme suyunun metreküpüne yıllardır 1 lira ödüyor.

SASKİ, aldığı radikal karar ile köy statüsündeyken mahalle olan yerleşim yerlerindeki rezidans ve lüks konutlarda bulunan abonelerin içme suyunun metreküp fiyatını 4 lira yaptı.

Samsun'da bütünşehir yasası öncesi köy kapsamında bulunan yerleşim bölgelerinde rezidanslar ve yüksek katlı lüks konutlar inşa edilmişti. Bütünşehir Yasası sonrası mahalle olmasına rağmen yıllardır, içme suyunun metreküpüne 1 lira ödeyen bu konutlarda ki abonelerle ilgili çalışma yapan SASKİ, bu adaletsizliği ortadan kaldırdı. Samsun'da yaklaşık 15 bin su abonesi, rezidanslarda ve lüks konutlarda oturmasına rağmen içme suyunun metreküpüne 1 lira ödüyordu. SASKİ ise bu fiyatı 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren 4 lira yaptı. Daha önce köy kapsamında bulunan ancak bütünşehir yasası ile mahalle olan yerlerde bulunan rezidans ve lüks konutlarda oturan su aboneleri SASKİ'nin aldığı karar ile artık suyun metreküpüne 1 lira değil, 4 lira ödeyecek.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Yazar

08 Ocak 2020 Çarşamba 13:44

adamlar birde sahibindene ilan vermişler satılık daire için özeellikle 2022 ye kadar köy statüsünde olduğu için düşük su parası ödeyeceklerinden bahsetmişler.Marifetmiş gibi.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP'li Meclis üyesi AK Partili olduğunun iddia edilmesi üzerine CHP'den istifa etti

CHP'li Meclis üyesi AK Partili olduğunun iddia edilmesi üzerine CHP'den istifa etti