11 Nisan 2021 Pazar

SAMSUN'DA SUYA 6 KURUŞ DAHA ZAM GELDİ!

Samsun'da suya 6 kuruş daha zam geldi!

Samsun'da suya 6 kuruş daha zam geldi! Samsun'da suya her ay TÜFE oranında yapılan zam kapsamında 2021 yılı Ocak ayında 6 kuruş daha zam geldi. Samsun'da meskenlerde 4.54 olan suyun metreküp fiyatı 4.60 kuruşa yükseldi.

12 Ocak 2021 Salı 02:08 GÜNCEL

Samsun'da 2021 yılının Ocak ayı itibari ile içme suyuna 6 kuruş daha zam geldi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Başkan Mustafa Demir'in başkanlığındaki meclis tarafından geçtiğimiz yıl alınan kararla, su fiyatlarına her ay TÜFE oranına göre zam yapılması nedeniyle, Ocak ayında su fiyatlarına zam geldi.

3 AYDA 25 KURUŞ ZAM 
Samsun Gazetesinden Merve İlhan'ın haberine göre Ocak ayı TÜFE oranının açıklanmasının ardından Samsun'da suya yüzde 6 kuruş zam yapıldı. Meskenlerde suyun metreküp fiyatı 4,60, işyerlerinde ise 9,10 kuruş oldu. Ocak ayında meskenlerde 4,54 olan suyun metreküp fiyatı, 6 kuruş zamlanarak  4,60 kuruş oldu. Böylece Samsun'da son 3 ayda suya toplamda 25 kuruş zam geldi. 

TÜFE'DE REKOR KIRMIŞTI
Orta Karadeniz’de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) Türkiye ortalamasının üzerinde artış göstermiş, TÜİK Samsun Bölge Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre Samsun, Tokat, Çorum, Amasya illerinin dahil olduğu bölgede TÜFE yıllık yüzde 16,87 olarak hesaplanarak, geçen aya göre yüzde 1,65 artış göstermişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Alper Aydemir, şehit anne ve babalarına ücretsiz mezar yeri teklifini biz yaptık dedi

Alper Aydemir, şehit anne ve babalarına ücretsiz mezar yeri teklifini biz yaptık dedi