21 Ekim 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA SUYA YAPTIĞI YÜZDE 15'LİK İNDİRİM NEDENİYLE ELEŞTİRİLEN ZİHNİ ŞAHİN AÇIKLAMA YAPTI

Samsun'da suya yaptığı yüzde 15'lik indirim nedeniyle eleştirilen Zihni Şahin açıklama yaptı

Samsun'da 31 Mart seçimleri öncesi içme suyuna yüzde 15 indirim yapan Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Zihni Şahin, suya yapılan yüzde 25'lik zam sonrası "İndirim ile 1 milyon 350 bin insanımızın yanında olduk" dedi.

27 Mayıs 2019 Pazartesi 15:36 GÜNCEL

Samsun'da suya yüzde 15 indirim yaptığı için SASKİ'yi zarar ettirdiği öne sürülen ve eleştirilen Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, o iddialara karşı açıklama yaptı.


Samsun'da suya yüzde 25'lik zam yapılması teklifinin görüşüldüğü Meclis'te, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in "SASKİ zarar ediyordu" diyerek, eski Başkan Zihni Şahin dönemini eleştirmesi üzerine Şahin, sessizliğin bozdu.

AYNI PARTİDE HİZMET ETTİK
Zihni Şahin, Hedef Halk Gazetesinden Alper Cabbar'a yaptığı açıklamada "Ben dönemimde önce suya her ay yapılan otomatiğe bağlanmış olan zammı iptal ettim. Daha sonra suda yüzde 15 indirim yaptık. Yüzde 40 engelli raporu olan vatandaşlarımız için suyu yüzde 50 indirimli kullanmalarını sağladık. Aynı siyasi partide milletimize hizmet etme makamında olanlar ve o makamlarda hizmetlerde bulunmuş olanların yapılanları, hizmetleri ve tercihlerini eleştirmesi, doğruydu veya yanlıştı diye konuşmaları uygun değildir. Her idarecinin bir yönetim şekli ve öncelikleri vardır" dedi.

MAKAM DÜŞÜNCEMİZ YOKTU
"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki hükümetimizin başlattığı Enflasyonla Topyekun Mücadele'ye imkanlarımız doğrultusunda katkı verdik ve halkımızın yanında olduk" diyen Zihni Şahin, şöyle konuştu; "Ulaşım fiyatlarımıza zam yapmadık. Bizim derdimiz para kazanmak değildi. Koltuk ve makam düşüncemiz asla olmadı. Aday gösterilmeyeceğimiz de belli olmuştu. Seçimlerle alakalı bir durum yoktu. SASKİ gelir elde eden bir kurum ayrıca yatırımcı bir kuruluştur. Su ücretlerindeki indirim bir zarar olarak nitelendirilmemelidir. İndirim ile 1 milyon 350 bin insanımızın yanında olursunuz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Genel Sektereri Bayram, Kocaeli'nden iki ismi Samsun'a transfer etti

Samsun Büyükşehir Genel Sektereri Bayram, Kocaeli'nden iki ismi Samsun'a transfer etti