17 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN'DA SUYA YÜZDE 25 ZAMLA BİRLİKTE TEFE VE TÜFE'YE GÖRE FATURALARDA HER AY ARTIŞ OLACAK

Samsun'da suya yüzde 25 zamla birlikte TEFE ve TÜFE'ye göre faturalarda her ay artış olacak

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından içme suyuna yüzde 25, sayaç okumaya ise yüzde 150 oranında zam yapılması kabul edilirken, TEFE ve TÜFE'ye göre su faturalarında her ay artış olacağı gündeme geldi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 17:48 GÜNCEL

Samsun'da bugün yapılan SASKİ Komisyon toplantısında içme suyuna yüzde 25, sayaç okumaya ise yüzde 150 oranında zam yapılması kabul edilirken, içme suyu faturalarında TEFE ve TÜFE'ye göre her ay artış olacağı açıklandı.


SASKİ Komisyon toplantısında suya yüzde 25 oranında zam yapılması ile ilgili görüşülen gündem maddesine bazı meclis üyeleri karşı çıkarak, artışın yüzde 15'i aşmamasını istedi. Yapılan komisyon toplantısında itirazlara rağmen Samsun'da içme suyuna yüzde 25, sayaç okumaya ise yüzde 150 artış öngören gündem maddesi olduğu gibi kabul edildi. Toplantıda bazı meclis üyeleri su faturalarında her ay TEFE ve TÜFE'ye göre artış olacağını gündeme getirdi.

SASKİ yetkilileri TEFE ve TÜFE'ye göre su faturalarında artış olacağını doğrularken, bazı meclis üyeleri ise yapılacak yüzde 25 oranında ki artış ile birlikte  TEFE ve TÜFE'ye göre gelecek artışlarla birlikte su faturalarına zammın yüzde 50'lilere ulaşacağına dikkati çekti.

Yapılan komisyon toplantısında Samsun'da içme suyuna yüzde 25, sayaç okumaya ise yüzde 150 oranında  artış yapılması kabul edilirken, TEFE ve TÜFE'ye göre her ay su faturalarına artış gelmesi de bekleniyor.  TEFE ve TÜFE'de yaşanacak artış ve düşüşe göre Samsun'da içme suyu fiyatında ya artış olacak, ya düşüş olacak.  

Toplantıda bazı meclis üyeleri TÜİK'in  TÜFE ortalamasının şuan 19.39 olduğunu ve aylık yüzde 2 oranında Samsun'da suya zam geleceğini belirtti.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vezirköprü

23 Mayıs 2019 Perşembe 02:58

Samsunda bu manşeti atacak delikanlı bir site. Vallahi Billahi HELAL OLSUN.Vatandaşın sevgisini kazandın samsunkenthaberBu arada kredi kartı ödeyemeyen, bağkur ödeyemeyen esnafıda ne olur Allah rızası için yaz. Dişim çürük Dişimi çektiremiyorum. Devamlı uyku halim var nöroloji ye de dahiliye ye de gidemiyorum. Ben esnafım soruyorum, pilaj pilaj gezen Suriyeli den eksiğim ne

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir, içme suyuna yapılan yüzde 25'lik zam ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Başkanı Demir, içme suyuna yapılan yüzde 25'lik zam ile ilgili açıklama yaptı