18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN'DA TAKSİCİLER, KORSAN OLARAK ÇALIŞAN TAKSİLERİ PROTESTO ETTİ

Samsun'da taksiciler, korsan olarak çalışan taksileri protesto etti

Samsun'da taksiciler korsan olarak çalışan taksileri protesto etmek için 'Korsan Kullanma Taksimetre Kullan' sloganı ile konvoy yaparak şehir turu attı.

24 Ocak 2019 Perşembe 15:51 GÜNCEL

Samsun'da taksiciler, korsan olarak çalışan taksileri protesto etti. Samsun'un Canik ilçesinde toplanan taksicilerin korsan taksileri protesto eylemi Atatürk Anıtında son buldu.


Samsun'da, "Korsan Kullanma, Taksimetre Kullan" sloganıyla şehir turu atan taksiciler, korsan taksileri protesto etti. Samsun'un Canik ilçesinde toplanan taksiciler, korsan taksileri protesto etmek amacıyla konvoy yaparak şehir turu attı.

Taksilerinin üzerine "Korsan Kullanma, Taksimetre Kullan" yazan taksiciler, korna çalarak vatandaşları korsan taksilere karşı uyardı. Taksicilerin korsan taksileri protesto eylemi Samsun Atatürk Anıtı önünde son buldu.

Samsun Taksiciler Derneği Başkan Vekili Utku Karaduman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşlardan korsan taksi kullanmamalarını istediklerini söyledi.

Korsan taksicilerin emek hırsızlığı yaptığını ifade eden Utku Karaduman, "Korsan taksiyi kullanan vatandaşlar, araçlarda güvende değildir. Devletimizin bize verdiği imkanlarla araçlarımız yenilendi. Bu araçlarda daha güvenli, daha konforlu, daha rahat yolculuk yapabilirler. Taksilerde mutlaka taksimetre kullanın. Taksimetre kullanmak size ekonomik anlamda da çok büyük katkı sağlayacaktır. Korsanı tercih etmeyin." değerlendirmesinde bulundu.

Samsun Taksiciler Derneği Başkan Vekili Utku Karaduman, korsan taksicilerle mücadeleyi her platformda sürdüreceklerini kaydetti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sokakta tüfekle vurulan ve 4 yavrusu olan anne kurt köpeğinin bacağı kesilecek

Sokakta tüfekle vurulan ve 4 yavrusu olan anne kurt köpeğinin bacağı kesilecek