21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'DA TAM KAPANMA SONE ERDİ! YEDAŞ BORÇLU ABONELERİN ELEKTRİĞİNİ KESTİ

Samsun'da tam kapanma sone erdi! YEDAŞ borçlu abonelerin elektriğini kesti

Samsun'da 18 günlük tam kapanmanın sona erdiği Pazartesi sabahı, YEDAŞ'ın ev ve iş yerlerinin elektriğini borç nedeniyle kesmesi tepkilere neden oldu. Samsun'da tam kapanma sone erdi! YEDAŞ borçlu abonelerin elektriğini kesti

17 Mayıs 2021 Pazartesi 15:29 GÜNCEL

Samsun'da tam kapanmanın sona erdiği Pazartesi sabahı YEDAŞ ekiplerinin borçlu vatandaşların elektriklerini kesmesi pes dedirtti.


YEDAŞ görevlilerinin 18 günlük tam kapanmanın sona ermesi ile birlikte Pazartesi sabahı sahaya çıkarak, elektrik borcunun son ödeme günü geçmiş vatandaşların ev ve iş yerlerine ait elektrikleri kestiği gündeme geldi. 

18 günlük tam kapanmadan çıkan vatandaşların verdiği bilgiye göre, Pazartesi sabahı evlerinin önünde YEDAŞ görevlilerini buldu. Borçtan dolayı elektrikleri kesilen vatandaşlar, "Allah'tan korkun. 18 gündür evlerimizdeyiz. Sokağa çıkma yasağı ve salgın sebebi ile ekonomik olarak hepimiz zor günler geçiriyoruz. Tam kapanmanın sona erdiği ilk iş günü insanların elektriği mi kesilir. İnternetten ödeme yapamayan yada bunu kullanamayan insanlar zaten Pazartesi günü borçlarını ödemek için bankalara yada ödeme yerlerine gidecek. Sabahın ilk saatlerinde elektrik kesmek nedir. Bu süreçte böylesi kurumların zor durumda olan insanlara daha esnek olmasını ve en azından telefon mesajları ile bilgilendirme yapıp, kesinti için ek süre tanımaları ya da haftaya yaymalarını beklerdik. Ev ve iş yerinin kirasını ödemekte sıkıntı yaşayan insanlara bir de tam kapanmanın sona erdiği Pazartesi günü yapılan elektrik kesintisi ile adeta vur abalıya yapılmıştır" diyerek tepkilerini dile getirdi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Osman Bulut

17 Mayıs 2021 Pazartesi 16:25

demekki cengiz telefonda doğru söylemiş, ama bizim vatandaş celil tahmin etmedi, cengiz kapıya kadar adamlarını göndereceğini heral

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkan Aksu, Pazartesi günü elektrikleri kesen YEDAŞ'ı uyardı

AK Parti Samsun İl Başkan Aksu, Pazartesi günü elektrikleri kesen YEDAŞ'ı uyardı