22 Haziran 2021 Salı

SAMSUN'DA TARTIŞMALI AKARYAKIT İSTASYONU İNŞAATINDA ŞOK İDDİALAR VAR

Samsun'da tartışmalı akaryakıt istasyonu inşaatında şok iddialar var

Samsun'un Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı ile Alaçam caddesinin kesiştiği noktada yapımına başlanan akaryakıt istasyonu için rüşvet ve işe çökme iddiası var.

09 Haziran 2021 Çarşamba 14:34 GÜNCEL

Samsun'un Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı ile Alaçam caddesinin kesiştiği noktada yapımına başlanan tartışmalı akaryakıt istasyonu inşaatı ile ilgili şok iddialar gündeme geldi.


SÖZLEŞME TEK TARAFLI FESH EDİLDİ
Türkiye Petrolleri tarafından yapım işi 22 Şubat tarihinde yapılan sözleşme kapsamında Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasına verilen akaryakıt istasyonunda, gelinen süreç itibari ile Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının sözleşmesinin, Türkiye Petrolleri tarafından tek taraflı fesh edildiği öğrenildi. 

ŞOK EDİCİ İDDİALAR ORTAYA ATILDI
Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının sözleşmenin tek taraflı fesh edilmesi üzerine hukuki süreç başlattığı öğrenilirken, akaryakıt istasyonu ile ilgili yeni ve şok edici iddialarda gündeme geldi.

ALT TAŞERON FİRMA İÇİN UYARI YAPILDI
22 Şubat tarihinde Türkiye Petrolleri ile akaryakıt istasyonunun yapım işi için sözleşme imzalayan Gazioğlu Net Yapı İnşaat firması, alt taşeron olarak Kardeşler Akaryakıt firması ile çalışmaya başladı. İddialara göre Türkiye Petrolleri yetkilileri, uygunsuz imalat yaptıkları ve bu firmaya güvenmediklerine dair alt taşeron olan akaryakıt firması ile ilgili olarak, Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasını uyardı. 

RÜŞVET VERİLDİĞİ İDDİA EDİLİYOR
Türkiye Petrolleri mühendislik birimi tarafından yapıldığı ileri sürülen uyarılar üzerine alt taşeron firma yetkilisinin, Türkiye Petrollerinde mühendisi ile görüştüğünü ve bu görüşmede de rüşvet verildiği iddiası ortaya atılırken, yapıldığı ileri sürülen bu görüşmenin akabinde Atakum ilçesinde Atatürk Bulvarı ile Alaçam caddesinin kesiştiği noktada yapılacak akaryakıt istasyonunun yapım işini üstlenen Gazioğlu Net Yapı İnşaat firması ile biran da sözleşmenin tek taraflı olarak fesh edildiği iddia edildi.

KÖTÜLEDİKLERİ FİRMA İLE SÖZLEŞME İMZALADILAR İDDİASI
Yaşanan bu gelişmeler üzerine Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının sözleşmenin tek taraflı olarak fesh edilmesi sebebiyle hukuki süreç başlattığı öğrenildi. 

Sözleşmenin feshi ile ilgili hukuki süreç devam ederken Gazioğlu Net Yapı İnşaat firması bir şok daha yaşadı. Türkiye Petrollerinin, akaryakıt istasyonunun yapımı işini üstlenen Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasının alt taşeronu olan akaryakıt firmasına, istasyonun yapım işini verdiği ve bu firma ile sözleşme imzaladığı ortaya çıktı. Türkiye Petrolleri mühendislik biriminin uygunsuz imalat yaptığı yönünde şikayetçi olduğu alt taşeron firma ile sözleşme imzalaması Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasını yeniden harekete geçirirken bu durum ile ilgili de ayrı bir hukuki süreç başlatıldığı gündeme geldi.

GAZİOĞLU NET YAPI MİLYONLUK ZARARA UĞRATILDI
Atakum ilçesi Atatürk Bulvarı ile Alaçam caddesinin kesiştiği noktada yapımı devam eden akaryakıt istasyonunun yapım işi Gazioğlu Net Yapı İnşaat firmasından alınırken, firmanın söz konusu inşaat sahasına milyonluk mal alımı yaptığı ve şuan bu malzemeleri ise sözleşme yapılan akaryakıt firmasının inşaatın yapımında kullandığı öğrenildi. Akaryakıt istasyonu inşaatı ile ilgili iddialara ilişkin Türkiye Petrolleri'nin vereceği yanıtlara da sayfamız ayrıca açıktır. 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Doktor Kamil Furtun cinayetinde hastane yöneticileri beraat etti

Doktor Kamil Furtun cinayetinde hastane yöneticileri beraat etti