19 Ağustos 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA TAŞERONA KADRO BAŞVURUSU EN ÇOK HANGİ KURUMDA YAPILDI

Samsun'da taşerona kadro başvurusu en çok hangi kurumda yapıldı

Samsun'da taşerona kadro başvuruları en çok hangi kurumda yapıldı. Samsun'da belediyelerde kaç taşeron işçi kadro için başvuruda bulundu. Samsun'da kaç taşeron işçi kadro için başvuru yaptı. Taşerona kadro başvuruları ile ilgili işte Samsun'da son durum..

16 Ocak 2018 Salı 13:53 GÜNCEL

Samsun'da taşerona kadro verilmesi ile ilgili uygulamada en çok başvurunun yapıldığı kurum belli oldu. Samsun’da taşeron işçilerin en fazla kadro başvurusu Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde ( OMÜ) yapıldı.

Samsun’da yaklaşık 4 bin taşeron işçinin kadro talebiyle başvuruda bulunduğu öğrenildi. Kurumlarda taşeron olarak çalışanların, kadro için başvurularını tamamlamasının ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, farklı kadro uygulamalarının önüne geçilmesi süreci yakından takip ediyor. İlk etapta kurumlara göre başvurular incelenecek, kadro alma şartına uygun olanlar belirlenecek. 

EN FAZLA BAŞVURU OMÜ’DEN

Edinilen bilgiye göre Samsun'da yaklaşık 4 bin taşeron işçisinin kadro talebiyle, başvuruda bulunduğu öğrenildi. En fazla başvurunun OMÜ'den yapıldığı belirtildi. Belediyelerden de yaklaşık bin 900 taşeron işçisinin başvuruda bulunduğu belirtildi. 

SINAVLARI KURUMLAR BELİRLEYECEK

Gazete Gerçek'ten Gülsüm Atik'in haberine göre kadro için başvuruda bulunan ve sınava girmeye hak kazanan taşeron işçilerin listesinin ise il bazında önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi. Listede yer alanlar, sınava alınacaklar. Sınav yöntemini ise bakanlıklarda bakan, diğer idarelerde de kurumun üst yöneticileri belirleyecek. Sınavlarda çalışanların yaptıkları iş dikkate alınarak farklı yöntemde sınav yapılması mümkün olacak. Sınav günü ve yeri ilgili kurumların internet sayfalarından yayımlanacak. Sorular işçilerin yaptıkları iş alanlarından seçilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da AHaber'in Bölge Müdürü Mahmut Erdoğan Afrin harekatı için sınıra gitti

Samsun'da AHaber'in Bölge Müdürü Mahmut Erdoğan Afrin harekatı için sınıra gitti