21 Nisan 2019 Pazar

SAMSUN'DA TAVUK ÜRETİCİLERİ MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ'TAN DESTEK İSTEDİ

Samsun'da tavuk üreticileri milletvekili Fuat Köktaş'tan destek istedi

Samsun'da tuvuk çiftliği bulunan üreticiler, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a sorunlarını ileterek, destek istediler, AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş, tavuk üreticilerinin sorunlarını Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba'ya ileteceğini açıkladı.

26 Ekim 2017 Perşembe 16:08 GÜNCEL
Samsun'da tuvuk çiftliği bulunan üreticiler, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'a sorunlarını ileterek, destek istediler. Tavuk üreticileri satış fiyatının düşük olması ve maliyetleri karşılayamama gibi sorunlarını Fuat Köktaş'a iletti.

Samsun'da faliyet gösteren Kanatlı Hayvan Yetiştiricileri Birliğine bağlı üretici firmaların yetkilileri yaşadıkları sorunları ve talepleri iletmek üzere görüşme talep ettikleri AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ı ziyaret ettiler. 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından yapılan IPARD destekleme programı dahilinde ilimizdeki yatırımcıların girişimleriyle hayata geçirilen tavukçuluk sektörü, üreticiler tarafından yapılan 300 milyon TL'lik yatırım ile marka olma yolunda ilerlemeye devam ederken, kesimhane sorunu, satış fiyatının düşük olması, üreticilerin maliyetlerini karşılayamamaları gibi sorunları olduklarını anlatan, Kanatlı Hayvan Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cengiz Belli ve birlik üyeleri çözüm yolları noktasında AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'tan destek istediler. 

Tarım ve hayvancılık sektörünün gelişmişlik düzeyinin artması, refah seviyesinin yükseltilmesi amacıyla AK Parti hükümetleri tarafından hibe, kredi ve projelerle her zaman desteklendiğini belirten Milletvekili Köktaş, bu anlamda Kanatlı Hayvan Yetiştiricileri Birliği'nin kendisine ilettiği konuların takipçisi olacağını, üreticinin sektördeki sıkıntılarının aşılması için gerekli bilgileri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile paylaşacağını söyledi.

Kanatlı Hayvan Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cengiz Belli son olarak, birliğin kuruluşundan bugüne kadar, yanlarında olan, kendilerinden desteğini esirgemeyen Milletvekili Köktaş'a teşekkür ettiler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisinden, Kaymakamlara talimat: Şehit ailelerini ziyaret edin

Samsun Valisinden, Kaymakamlara talimat: Şehit ailelerini ziyaret edin