22 Ağustos 2019 Perşembe

SAMSUN'DA TCDD'NİN KURUMSAL RENKLERİNİ BORDO MAVİ DİYEREK KIŞKIRTMA YAPANLARA TEPKİ YAĞDI

Samsun'da TCDD'nin kurumsal renklerini bordo mavi diyerek kışkırtma yapanlara tepki yağdı

Samsun'da TCDD'nin kurumsal renkleri ile boyadığı demir yolu korkulukları için 'Bordo Maviye boyanıyor' diyerek Samsunspor taraftarlarını galeyana getirmeye çalışanlara tepki yağdı.

06 Aralık 2018 Perşembe 12:38 GÜNCEL

Samsun'da TCDD'nin Derebahçe mahallesinde bulunan demir yoluna ait demir korkulukları kurumsal renklerine boyamasını, 'Bordo Maviye Boyadılar burası Trabzon değil Samsun' denilerek gündeme getirilmesi tepki çekti.


Samsun'da son günlerde belirli güç odakları ve çevreler tarafından Trabzonspor düşmanlığı  yaratılmaya çalışılıyor. Bisiklet ve yürüyüş yollarında bakanlığın belirlediği renkler dahil olmak üzere TCDD'nin kurumsal renklerini kullanarak yaptığı boyama çalışmalarını 'Bordo Maviye' boyanıyor diyerek çığırtkanlık yapanlar, Samsunspor taraftarını kışkırtmaya çalışıyor.

Mikro milliyetçilik olgusu üzerinden hareket eden bu çevreler, sağduyulu Samsunspor taraftarının da tepkisini çekiyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının mevzuatlarına göre bisiklet yollarının standart rengi Mavi, koşu ve yürüyüş yolları ise kiremit rengi bordo. Samsun'da belediyeler tarafından yapılan bisiklet ve yürüyüş yollarında bu nedenle kurumsal renkler kullanılırken bazı çevreler son günlerde bu durumuda kullanarak 'Bisiklet ve Yürüyüş yolları bordo maviye boyanıyor. Burası Samsun Trabzon değil' diyerek toplumu ve şehirler arasında gerilim çıkartmaya çalışıyor.

Bunun son örneği ise İlkadım ilçesi Derebahçe mahallesinde yaşandı. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları, Derebahçe mahallesinde bulunan demir yoluna ait demir korkulukları kurumsal renkleri ile boyadı. Bu durumu fırsat bilen malum çevreler yine sosyal medyada 'Korkuluklar bordo maviye boyanıyor' mesajları atarak Samsunlu vatandaşları ve Samsunsporlu taraftarları kışkırtmaya çalıştı.

Edinilen bilgiye göre TCDD, İlkadım ilçesi Derebahçe mahallesinde bulunan demir yolundaki demir korkulukları kurumsal renkleri ile boyuyor. TCDD'nin kurumsal renkleri ise lacivert ve koyu kırmızı. Ancak son günlerde Samsunspor taraftarlarını kışkırtmak ile meşgül olan ve sosyal medyada Samsunpor ismi ile bilip bilmeden paylaşımlar yapan bazı çevreler,  hem Yılport Samsunspor'a hem Samsun'a hem Samsunspor taraftarına büyük zarar veriyor. Samsunspor Kulübü de yapılan bu paylaşımlar nedeni ile oluşan rahatsızlık sebebi ile yaptığı bir açıklamada resmi sayfalarının dikkate alınması gerektiği uyarısında bulundu.

İlkadım ilçesi Derebahçe mahallesinde bulunan demir yollarına ait demir korkulukların TCDD'nin kurumsal renkleri ile boyandığı, Trabzonspor ile  bir ilgisi ve alakasının olmadığını açıklayan yetkililer, yapılan boyama çalışmasının 'Bordo Maviye boyanıyor' denilerek gündeme getirilmesine ise çok şaşırdıklarını söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak: Samsun'un gelişmesi için uyumlu kavgasız çalışmalıyız

Samsun Valisi Osman Kaymak: Samsun'un gelişmesi için uyumlu kavgasız çalışmalıyız