20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA TEDAVİ GÖREN AFRİN GAZİSİ SEYİT YÜZGEÇ: VATANIM İÇİN CANIMI VERMEYE HAZIRIM

Samsun'da tedavi gören Afrin gazisi Seyit Yüzgeç: Vatanım için canımı vermeye hazırım

Samsun'da tedavi gören Tokatlı Afrin gazisi uzman çavuş Seyit Yüzgeç, vatan için canını vermeye hazır olduğunu söyleyerek "Tedavim bitince silah arkadaşlarımın yanına döneceğim" dedi

05 Mart 2018 Pazartesi 13:33 GÜNCEL

Samsun'da tedavi gören Afrin gazisi uzman çavuş Seyit Yüzgeç, Zeytin Dalı Harekatında tanksavar füzesinden gelen şarapnel parçaları ile başından ve sol kolundan yaralandığını açıkladı.


Zeytin Dalı Harekatı sırasında Bülbül Tepesini ele geçirirlerken çatışma çıktığını ve bu çatışmada iki silah arakadaşının şehit düştüğünü 10 arkadaşınında yaralandığını anlatan Tokat doğumlu gazi Seyit Yüzgeç, tedavi için Samsun'a geldi. Tedavisi Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde devam eden Afrin gazisi Seyit Yüzgeç, iyileşip silah arkadaşlarının yanına dönmek için ise adeta gün sayıyor.

CANIMI VATAN İÇİN SEVE SEVE VERİRİM

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye'ye ilk giren birlikte görev aldığın açıklayan uzman çavuş Seyit Yüzgeç, yaptığı açıklamada, gazi olmaktan gurur duyduğunu belirterek, "Mutluyum, gurur verici mertebe gazi olmak. Vatanım için canımı seve seve veririm. Vatanımızı bölemeyecekler, bayrağımızı indiremeyecekler. Cephede olan arkadaşlarımıza Allah kolaylık versin. Allah yar ve yardımcıları olsun. En kısa zamanda tedavim bitince yanlarına döneceğim. Türk milleti daima yanımızda oldu ve bu bize güç verdi. Allah razı olsun. Onlar varsa biz oralardayız. Herkes bir bayrak altında toplandık. Bu iman olduktan sonra, bu İslam ülkesi devam ettikten sonra, bayrağımızı hiçbir zaman indiremeyecekler. Zafer Allah'ın, sefer bizim. İnşallah zaferle çıkacağız oradan. Tüm halkımıza teşekkür ediyorum" dedi.Afrin gazisi Seyit Yüzgeç, Kilis'teki ilk tedavisinin ardında Gaziantep'e gönderildiğini, orada 8 günlük tedavi sonrası memleketi Tokat'a getirildiğini ifade ederek şunları dile getirdi.
"Tedavimin devamı için Samsun'a ağabeyimin yanına geldim. Burada, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi görüyorum. Tedavi süresinde desteklerini esirgemeyen Ondokuz Mayıs Üniversitesine teşekkür ediyorum." 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun TSO ile Şırnak TSO protokol imzalayarak kardeş oda oldu

Samsun TSO ile Şırnak TSO protokol imzalayarak kardeş oda oldu