27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA TEKKEKÖY BELEDİYESİ HİZMET-İŞ SENDİKASI İLE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNİ İMZALADI

Samsun'da Tekkeköy Belediyesi Hizmet-İş Sendikası ile toplu iş sözleşmesini imzaladı

Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile çalışanların maaşlarına yüzde 15, sosyal yardımlar içinde yüzde 15 zam yapıldı.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 16:34 GÜNCEL

Samsun'da Tekkeköy İlçe Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri işçilerin lehine mutabakat ile sonuçlandı.


Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası arasında bir süredir devam eden toplu iş sözleşmelerinde mutabakata varılarak, sözleşmenin imzaları atıldı. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ı makamında ziyaret eden Hizmet-iş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun ve Sendika yöneticileri başkanlık makamında birlikte toplu iş sözleşmesini imzaladı. 

Belediye Çalışanları Sözleşmeden Memnun
Çalışanların emeğinin karşılığını alması ve haklarının korunması noktasında her türlü adımı attıklarını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Biz belediye çalışanlarımız ile büyük bir aileyiz. Personelimizin daha verimli çalışabilmesi için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bu manada toplu iş görüşmelerinde kısa sürede karşılıklı hoş görü ve anlayışla uzlaşı sağlandı” dedi.Herkes Emeğinin Karşılığını Alacak
Yapılan toplu sözleşme ile çalışanların ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı sağlandığına dikkat çeken Başkan Togar, “ Bugün olduğu gibi bugünden sonrada herkes emeğinin karşılığını sonuna kadar alacaktır. Tekkeköy Belediyesi memurundan işçisine kadar tüm çalışanları ile büyük samimi bir ailedir. Bu büyük ailenin mutluluğu ve huzuru için elimizden gelen her şeyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile çalışan arkadaşlarımızın ücretlerine yüzde 15 oranında zam yapılırken sosyal yardımlarına da yüzde 15 oranında zam yapıldı” şeklinde konuştu.

Her Zaman Çalışanlarımız İle Omuz Omuzayız
Her zaman personelin yanında durduklarını ve işçilerine haklarının korunması noktasında en iyi imkanları sağlayabilmek için üstün çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Togar “Tekkeköy Belediyemiz ile Hizmet-iş Sendikası arasında imzaladığımız toplu iş sözleşmesi Belediyemize, işçilerimize ve ailelerine hayırlı uğurlu olsun. Tekkeköy büyük bir ailedir, bu büyük ailenin mutluluğu ve huzuru için elimizden gelenin en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çalışanlarımızla Başkan personel ilişkisinden çok aile ilişkisine önem veriyor ve personelimizi kucaklayan bir anlayış ile yolumuza devam ediyoruz” dedi.

Tekkeköy Belediyesi ile tüm Samsun’a örnek olacak olan sözleşmenin imzalarını attıklarını söyleyen Hizmet-iş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun “Bu örnek sözleşmeye imza atmanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Tekkeköy Belediye Başkanımız Hasan Togar, işçi kardeşlerimizi ve şahsımı ziyadesiyle memnun etti. İşçilerimiz için imzaladığımız sözleşmemiz zamanın şartlarına göre oldukça olumlu olmuştur. İşçilerimizin yüzünü güldüren toplu iş sözleşmemiz şehrimize örnek olacak tarihi bir sözleşmedir. Bu noktada her zaman işçimizin yanında olan, çalışanlarını ailesi gibi görerek büyük başarılara imza atan Tekkeköy Belediye Başkanımız Hasan Togar ve ekibine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz “ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Altınkaya Baraj gölünde kaybolan tur rehberinden hiç bir iz yok

Samsun'da Altınkaya Baraj gölünde kaybolan tur rehberinden hiç bir iz yok