21 Nisan 2019 Pazar

SAMSUN'DA TEKKEKÖY BELEDİYESİ YOKSUL AİLELERE PREFABRİK EVLER YAPIYOR

Samsun'da Tekkeköy Belediyesi yoksul ailelere prefabrik evler yapıyor

Samsun'un Tekkeköy ilçe Belediyesi evleri oturulamayacak durumda olan dar gelirli ailelere prefabrik evler yaparak teslim ediyor. Tekkeköy İlçe Belediyesi başlattığı uygulama kapsamında 14 aileye prefabrik ev yaptı.

26 Kasım 2017 Pazar 16:48 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi, ilçede evleri virane durumda olan yoksul ailelerin yüzünü güldürecek bir uygulama başlattı. Tekkeköy ilçesinde evleri virane durumda olan ailelere belediye tarafından prefabrik evler yapılarak teslim ediliyor.


Tekkeköy ilçesinde şuana kadar 14 aileye, belediye tarafından yapılan prefabrik evler teslim edilirken, zor şartlarda yaşayan bir aileye daha Tekkeköy Belediyesi tarafından prefabrik ev yapıldı.

Başlatılan uygulama ile ilgili bilgi veren Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediyesi Başkanı Hasan Togar, "Bugüne kadar ilçemizde on dört adet prefabrik ev inşa edilerek ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim ettik. İlçemizde yaşayan tüm halkımızın en iyi şartlarda hayatını idame ettirebilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Özellikle ihtiyaç sahibi ailelerimize ayrı bir hassasiyetle yaklaşıyor ve her durumda yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Yiyecek, giyecek, sağlık, gıda ve daha birçok yardımın yanında ihtiyaç sahibi ailelerimizin oturulamayacak durumdaki evlerinin yerine prefabrik evler inşa ederek sıcacık yuvalarda hayatlarını devam ettirmelerini sağlıyoruz. İlçemizde üç buçuk yıl içerisinde tadilat, onarım, bakım, malzeme yardımı, konteyner ve betonarme evlerin yanında on dört adet prefabrik ev yaparak ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim ettik. Bugün burada yaşamanın imkansız olduğu zor şartlar içersinde hayatlarını sürdürmeye çalışan bir ana ile evladını sıcacık bir yuvaya daha kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbim bu ailemize yeni sıcak yuvalarında mutlu huzurlu bir yaşam sürdürmeyi nasip etsin. Yapmış olduğumuz insan odaklı hizmetlerimizin karşısında ailelerimize vatandaşlarımıza bir nebze olsun yardımcı olmak, hayatlarını kolaylaştırmak adına çalışmalarımızı ve projelerimizi sürdüreceğiz. Mahallelerimizde yapmış olduğumuz sosyal doku anketi çalışmaları neticesinde evleri oturulmayacak durumda olan bütün ailelerimizi sıcacık, huzur dolu evlere kavuşturmaya bugün olduğu gibi bugünden sonrada devam edeceğiz" dedi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Canik'te Türkiye'nin en büyük Oyuncak Müzesi yapıldı

Samsun Canik'te Türkiye'nin en büyük Oyuncak Müzesi yapıldı