18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA TEKKEKÖY BELEDİYESİNİN ARSA SATIŞ İHALESİNİ YARGI DURDURDU

Samsun'da Tekkeköy Belediyesinin arsa satış ihalesini yargı durdurdu

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Eti Bakır İşletmeleri sahasında yer alan belediyeye ait bir arsa, ihale yolu ile satışa çıkartılmak istendi. Arsanın satış ihalesi AK Parti'li meclis üyelerinin yargıya başvurması üzerine durduruldu.

13 Aralık 2018 Perşembe 11:57 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde imarda belediye hizmet alanı olarak görülen bir arsanın belediye tarafından yapılmak istenen satış ihalesi AK Partili  meclis üyelerinin şikayeti üzerine yargı tarafından durduruldu.


Samsun'un Tekkeköy ilçesinde Eti Bakır İşletmeleri sahasında yer alan  belediyeye ait bir arsa, ihale yolu ile satışa çıkartılmak istendi. Arsanın satışı AK Parti'li meclis üyelerinin yargıya başvurması üzerine durduruldu.

Tekkeköy Belediyesine ait olan arsanın satış kararı için yapılan meclis  toplantısında, AK Partili bazı meclis üyeleri söz konusu yerin 'Belediye  Hizmet Alanı' olduğu gerekçesi ile duruma karşı çıkarak satışın usule uygun  olmadığını söyledi.  Tekkeköy Belediyesi Meclisi, AK Partili bazı meclis  üyeleri ve muhalefet parti üyelerinin  itirazlarına rağmen satış onayını 
çoğunluk sağlayarak aldı.

Belediye meclisinin arsa satışını onaylaması sonrası AK Partili 3 Tekkeköy  Belediyesi Meclis üyesi konuyu yargıya taşıdı. Satış ihalesi yapılacak olan  arsanın imarda 'Belediye Hizmet Alanı' olarak göründüğü, bu arsanın  belediye hizmeti dışında kullanılamayacağını gündeme getiren AK Partili  meclis üyeleri, yaptıkları şikayet ile 27 bin metrekarelik söz konusu  arsanın satış ihalesini yargı kararı ile iptal ettirdi.

Tekkeköy Belediyesi tarafından satışa çıkartılan ancak 'Belediye Hizmet  Alanı' olması nedeni ile yargı tarafından satış ihalesi iptal edilen  arsanın Eti Bakır İşletmelerinin sahasında olduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Abbas Yolcu

14 Aralık 2018 Cuma 17:43

Bu pervasızca tavırlarıyla Hasan TOGAR neyin peşinde? Millete mi hizmet ediyor, yoksa Baronlara mı? vatandaşın sabrı taştı...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman: Reis verdiği karardan dönmez

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman: Reis verdiği karardan dönmez