12 Nisan 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA TEKKEKÖY İLÇESİ TARİHİ VE DOĞA GÜZELLİKLERİ İLE GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Samsun'da Tekkeköy ilçesi tarihi ve doğa güzellikleri ile göz kamaştırıyor

Samsun'un Tekkeköy ilçesi tarih, turizm, kültür ve doğal güzellikleri ile görenleri cezbediyor.. İşte Tekkeköy ilçesinin doğa ve tarihi güzellikleri

29 Ekim 2020 Perşembe 13:39 GÜNCEL

Samsun'da son yıllarda hızlı gelişimi ile dikkati çeken Tekkeköy ilçesi, tarihi yapıları ve doğa güzellikleri ile de ayrıca göz kamaştırıyor.


Tarihi yel değirmeni, tarihi kiliselerin yanı sıra türbelere, şelale ile Karadeniz'in ilk insan yerleşkesi olan mağaralara sahip olan Tekkeköy ilçesi, doğa ve tarih tutkunlarını adeta kendine çekiyor. 

Şeyh Yusuf Zeynuddin Hazretlerine ait türbenin yanı sıra tarihi ve göz kamaştırıcı kiliselerin bir arada yer aldığı Tekkeköy ilçesinde, doğa hayranlarını buluşturan şelale ve tarihi yel değirmeni görenleri hayran bırakıyor. Tekkeköy Belediye Başkanı hasan Togar, Karadeniz'in ilk insan yerleşkesi mağaralara sahip Tekkeköy ilçesinin tarih turizmi için ideal bir ortam olduğunu belirterek, "Karadeniz’deki ilk insan yerleşkesi tarih, turizm, kültür ve doğal güzellikleriyle bölgenin en çok tercih edilen ilçesi olan Tekkeköy’ümüzün güzelliklerini keşfetmeye herkesi bekliyoruz. Tekkeköy evimiz hepinizi bekleriz." dedi.
YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tekkeköy Belediyesi yağmur suyu hatlarında genişletme çalışması başlattı

Tekkeköy Belediyesi yağmur suyu hatlarında genişletme çalışması başlattı