29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA TEMELİ ATILAN İÇME SUYU ARITMA TESİSİ 31 MAHALLENİN SORUNUNU ÇÖZECEK

Samsun'da temeli atılan İçme Suyu Arıtma Tesisi 31 mahallenin sorununu çözecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 23 milyon 800 bin bedelle Havza ilçesi Gidirli mahallesine yapılacak İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Havza, Vezirköprü ve Bafra ilçelerinde 31 mahallenin içme suyu sorununu çözecek.

05 Ekim 2021 Salı 21:44 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Havza, Vezirköprü ve Bafra ilçelerinde 31 mahallenin içme suyu sorununu çözüme kavuşturacak İçme Suyu Arıtma Tesisinin temelini attı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşların kesintisiz ve daha temiz içme suyuna kavuşması amacıyla Havza ilçesi Gidirli Mahallesi'nde İçme Suyu Arıtma Tesisi inşa ediyor. 

Geçtiğimiz günlerde temeli atılan tesis, saniyede 120 litre suyu arıtacak. Tesisin bitirilmesi ile birlikte 31 mahallenin de arıtılmış içme suyu problemi çözülmüş olacak.  17 ilçede başta altyapı ve yol olmak üzere çalışmaların sürdüğünü söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çevre adına önemli yatırımlardan biri olan Havza İçme Suyu Arıtma Tesisi'nin de kısa sürede bitirilerek 2022 yılının ortalarında devreye alınacağını ifade etti. Samsun'un 17 ilçesine de eşit hizmet götürme hedefiyle çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. SASKİ' nin bu kapsamda gerçekleştirdiği çalışmalara, Havza ilçesine bağlı Gidirli Mahallesinde inşa edilen İçme Suyu Arıtma Tesisi de ekleniyor. Vatandaşların tüketecekleri suyun kalitesini yükseltmek amacıyla mahallede yapılacak olan tesisin geçtiğimiz günlerde temeli atıldı.31 MAHALLENİN İÇME SUYU PROBLEMİ BİTİYOR
23 milyon 800 bin bedelle yapılan tesis, saniyede 120 litre kapasiteyle çalışacak. Tesisin bitirilmesiyle birlikte Havza, Vezirköprü ve Bafra ilçelerindeki 31 mahallenin içme suyu problemi çözüme kavuşacak. İlk aşamada Dereköy Barajı'ndan geçici tahsis ile elde edilen ham suyu arıtacak olan tesiste, daha sonra Devlet Su İşleri'nin Ladik ilçesinde planlamasını yaptığı Tersakan Barajı'nın bitirilmesiyle buradan tahsis edilecek suyun arıtılması planlanıyor.23 MİLYON 800 BİN LİRALIK YATIRIM 210 GÜNDE BİTECEK 
17 ilçede başta altyapı ve yol olmak üzere çalışmaların sürdüğünü söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çevre adına önemli yatırımlardan biri olan Havza İçme Suyu Arıtma Tesisi'nin 210 günde bitirilerek sistemin 2022 yılının ortalarında devreye alınacağını ifade etti. Havzalı vatandaşların evlerinde içme suyundaki farkı çok net hissedeceğini dile getiren Başkan Demir, "Tesisin temeli geçtiğimiz günlerde atıldı. 23 milyon 800 bin lira bedelli bir yatırım. Hemşerilerimizin temiz suya ulaşması için her noktada en iyi projeleri hayata geçiriyoruz. Tesisin bitirilip devreye alınması ile birlikte Havzalı hemşehrilerimiz memba kalitesine suya kavuşacak. Bu tesis sadece Havza ilçesine hizmet vermeyecek. Havza'da 17, Vezirköprü'de 13, Bafra'da da 1 olmak üzere 31 mahallenin içme suyu problemi sona erecek" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da İlkadım Belediyesi ihtiyaç sahiplerine soba yardımı yaptı

Samsun'da İlkadım Belediyesi ihtiyaç sahiplerine soba yardımı yaptı