17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN'DA TERME BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ, YEĞENİNİ İŞE ALDIĞI İDDİASINA YANIT VERDİ

Samsun'da Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, yeğenini işe aldığı iddiasına yanıt verdi

Samsun'un Terme İlçe Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediyede yeğenini işe aldığı iddialarına flaş açıklamalarla yanıt verdi.

07 Haziran 2019 Cuma 19:09 GÜNCEL

Samsun'un Terme İlçe Belediyesi Başkanı Ali Kılıç, belediyede 12 işçiyi işten çıkarttıktan sonra yeğenini işe aldığı yönündeki iddialarla ilgili olarak ilk kez Samsun Kent Haber'e açıklamalarda bulundu.


31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının AK Parti adayı olarak Terme Belediye Başkanı seçilen Ali Kılıç, yeğenini işe aldığı yönündeki iddialara yanıt vererek, "Ben belediye başkanlığı görevine geleli iki buçuk ay oldu. Şuana kadar belediyede bir kişiyi işe almadım" dedi.

Terme Belediyesinde İŞKUR üzerinden yedeklerden alınan elemanlar olduğunu söyleyen Ali Kılıç, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada, "Yedeklerden alınan elemanların iş süreleri Haziran-Temmuz aylarında sona erecek. İŞKUR yedeklerden alınan iki işçiden birisi dayımını torunudur doğrudur. Ama bundan emin olun benim haberim bile yoktu. İŞKUR'dan alınan bu iki işçinin görev süresi Haziran-Temmuz ayında sona erecek. Bu iddiayı ortaya atanlar ve bu haberi kimlerin yaptırdığını biliyorum. Bunu haber yaptıranlar keşke önceki belediye başkanının, yeğenini, baldızını, baldızının çocuğunu da işe aldığını söyleselerdi. Bizim şuan çöpe 10 eleman ihtiyacımız var ama bütçemiz yok, teknik personele, zabıtaya ihtiyacımız var bütçe olmayınca alamıyoruz. Şuan kemer sıkma politikası var. İller Bankasının dışında belediyenin başka bir geliri yok. SSK ve vergiye olan borçlardan şuan kesinti olmayacak ama birde özel bankalara var bunlar kesiliyor. İki buçuk aylık belediye başkanı olarak ben tüm gündeme getirilen bu iddialarla ilgili vicdanım rahat mı ben buna bakıyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Necattin Demirtaş MHP'ye geçecek iddialarına ve Karapıçak'a yaptığı ziyaret ile ilgili konuştu

Necattin Demirtaş MHP'ye geçecek iddialarına ve Karapıçak'a yaptığı ziyaret ile ilgili konuştu