02 Aralık 2021 Perşembe

SAMSUN'DA TERME İLÇESİNE İSTİHDAM İÇİN 2.5 MİLYONLUK YATIRIMIN İMZASI ATILDI

Samsun'da Terme ilçesine istihdam için 2.5 milyonluk yatırımın imzası atıldı

Samsun'un Terme ilçesine istihdam için Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi kapmasında yapılacak 2.5 milyonluk yatırım için imzalar atıldı.

19 Ekim 2021 Salı 16:43 GÜNCEL

Samsun'da Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin 2,5 milyonluk istihdam projesi için protokol imzaladı.


Samsun'da Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçedeki istihdamı ve alternatif tarım olanaklarını arttırmak için yürüttüğü projelerine bir yenisini ekledi.

OKA İLE PROTOKOL İMZALANDI
Daha önce Alternatif tarıma destek için 3,5 milyonluk yatırımla Karadeniz Bölgesi'nin ilk ve tek istiridye mantarı kompost tesisini kuran Başkan Kılıç, Sanayi Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında onaylanan 2,5 milyonluk Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi için Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Genel Sekreteri İbrahim Ethem Şahin'le protokol imzaladı.AĞIRLIKLI KADIN İSTİHDAMI SAĞLANACAK
Projenin Sanayi Bakanlığı’na yapılan 320 proje arasından seçildiğini dile getiren Başkan Kılıç, "Sanayi Bakanlığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında onaylanan Alternatif Tarım ile İstihdama Katkı Projesi kapmasında 1.970.000 TL'si hibe toplam 2.500.000 TL yatırım yapılacak. Bu proje ile Karacaköy Mahallemizde 3,5 milyonluk yatırımla tamamladığımız Karadeniz bölgesinin ilk istiridye mantarı kompost tesisini daha verimli hale getirmeyi hedefliyoruz. Proje kapmasında ağırlık kadın istihdamı olmak üzere 15 kişiye istiridye mantarı üretimi için çadır, malzeme ve ekipman desteği verilecek. Mantar üretimi konusunda eğitim verilecek. Bu hibeden yararlanmak isteyen kişiler daha sonra belirlenecek tarihte ön başvuru yapacaklar. Ön başvuru ve şartları yakın zamanda belediyenin sitesinde ve sosyal medya hesaplarımızdan ilan edilecek. İlçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde heyelan oldu, yol çöktü

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde heyelan oldu, yol çöktü