15 Kasım 2019 Cuma

SAMSUN'DA TERÖRİST SALDIRIDA HAYATINI KAYBEDEN 49 MÜSLÜMAN İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI KALINDI

Samsun'da terörist saldırıda hayatını kaybeden 49 Müslüman için gıyabi cenaze namazı kalındı

Samsun'da Anadolu Gençlik Derneği tarafından Yeni Zelanda'da camide öldürülen 49 Müslüman için Site Camisi önünde gıyabi cenaze namazı kılındı, terörist saldırıya ise tepki gösterildi.

17 Mart 2019 Pazar 15:54 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesinde bulunan Site Cami önünde bir araya gelen vatandaşlar Yeni Zelanda'da silahlı terörist saldırı sonucu öldürülen 49 Müslüman için gıyabi cenaze namazı kılındı.


Samsun'da, Yeni Zelanda'da cuma namazı sırasında 2 camiye düzenlenen terör saldırısında yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Samsun Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından öğle namazının ardından Site Camisi önünde yapılan etkinlikte, saldırı kınanarak sloganlar atıldı. 

AGD Samsun Şube Başkanı Şenol Altun, burada yaptığı açıklamada, terör saldırılarının batılı kirli merkezler tarafından üretilen İslamofobi'nin bir neticesi olduğunu söyledi. 

Yeni Zelanda'da yapılan katliamın sosyal medyada canlı olarak paylaşılmasının bilgisayar oyunlarının Müslüman avıyla birebir örtüştüğünü anlatan Samsun Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Şenal Altun, "Bu zihniyet, 'Müslümanlar öldürülmelidir' düşüncesinin bir ürünüdür. Irkçı emperyalist batı zihniyetinin İslam'a ve Hazreti Peygamber'e karşı oluşturulmuş nefret dilini ifade özgürlüğü ve demokrasi olarak nitelendirmeye devam etmeleri, bu tip saldırıları daha da artıracaktır. Yeryüzündeki tek bir Müslümanın ırkçı saldırıyla saçının teline zarar gelmesine kayıtsız kalamayız." ifadelerini kullandı.

Grup, açıklamanın ardından Yeni Zelan'da da ki terör saldırısında hayatını kaybedenler için dua etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Zillet İttifakı Türkiye düşmanlığı yapanlarla beraber

Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Zillet İttifakı Türkiye düşmanlığı yapanlarla beraber