20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA TERSANE SAHASI YILLARDIR YATIRIM OLMAYINCA ENDÜSTRİYEL ALAN İLAN EDİLDİ

Samsun'da tersane sahası yıllardır yatırım olmayınca endüstriyel alan ilan edildi

Samsun'da 2011 yılında mendirek ve liman inşaatı tamamlanan tersane sahası, aradan geçen yıllar içerisinde yatırım olmayınca yeni yatırımlar için endüstriyel alan ilan edildi.

20 Ekim 2018 Cumartesi 20:23 GÜNCEL

Samsun'da 2004 yerel seçimlerinde vaat edilen, 2011 yılında ise 150 milyon TL para harcanarak mendirek ve liman inşaatı yapılan tersane sahası, yıllardır yatırım olmayınca Endüstriyel Alan ilan edildi.


2004 yerel seçimlerinde Samsun'a yapılacağı vaat edilen tersanede kimine göre 5 bin kimine göre ise 10 bin kişi istihdam edilecekti. Ancak 2011 yılında devlet tarafından 150 milyon TL para harcanarak yapılan mendirek ve liman inşaatı sonrası Tekkeköy ilçesinde yatırımcılar için ayrılan tersane sahasına sadece bir yatırımcı geldi. Tersane sahasında yatırım yapmayı taahhüt eden firmaların, bu yatırımlarını yapmaması nedeni ile yıllardır atıl durumda kalan Samsun  tersane sahası, yeni yatırımcılar için endüstriyel alan ilan edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, tersane sahasının endüstriyel alan ilan edilmesi ile ilgili verdiği bilgide,  "Samsun bir sanayi şehri olma yolunda da büyük bir yol kat ediyor. Belediyelerin en önemli görevlerinden birisi yatırımcının önünü açmak ve istihdama katkı sağlamaktır. Genel Başkan Yardımcımız Sayın Çiğdem Karaaslan Hanımefendi ve Valimiz ile birlikte Ankara’da ilgili bakanlarımızı ziyaret ettik. Tersane alanı ve Gelemen’in deniz tarafında kalan tarıma elverişli olmayan alanını OSB’ye katmak adına bir çalışma yapıldı. Daha sonrada 5 Milletvekilimiz de ilgili bakanımızla görüştüler ve söz konusu yer endüstriyel alan olarak ilan edildi. Böylece 3000 dönümlük alan OSB’ye dahil edilmiş oldu. Böylece istihdam arayışında da önemli bir yol alındı. Bu yatırımlar devam ettiği sürece Samsun önemli bir sanayi kenti olacaktır ve bizim hedefimiz de budur. " dedi.
                                
SAMSUN’A YATIRIM ÇAĞRISI
İstanbul ve Ankara’da Samsunlu İş insanları, bürokratlar ve siyasetçilerle geniş katılımlı programlarda bir araya geldiklerini ve bu buluşmaların çok pozitif bir enerjiyle geçtiğini de belirten  Zihni  Şahin şunları dile getirdi.
"Bu insanların kendilerinin ya da tanıdıklarının, dostlarının Samsun’da yatırım yapmak adına çok önemli katkılarının olacağını söyledim.  Yaklaşımları ve arzuları beni gerçekten çok memnun etti. Bu yönde oldukça önemli bir pozitif enerji oluştu. Bunun da sonucunu alacağımızı düşünüyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor durdurulamıyor! Üst üste 6'ıncı seri galibiyetini aldı

Yılport Samsunspor durdurulamıyor! Üst üste 6'ıncı seri galibiyetini aldı