20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA TOKİ KONUTUNDA KOLU BAZAYA SIKIŞAN YAŞLI KADINI İTFAİYE KURTARDI

Samsun'da TOKİ konutunda kolu bazaya sıkışan yaşlı kadını itfaiye kurtardı

Samsun'un İlkadım ilçesi Çay mahallesinde bulunan TOKİ konutlarında 7'inci kattaki evinde kolu bazaya sıkışan 63 yaşındaki Asiye Yetkin isimli yaşlı kadını itfaiye görevlilere pencereden eve girerek kurtardı.

19 Kasım 2018 Pazartesi 17:23 GÜNCEL

Samsun'un İlkadım ilçesi Çay mahallesinde bulunan TOKİ konutlarında yaşlı bir kadının kolu bazaya sıkıştı, olay yerine gelen itfaiye görevlileri kapıyı kıramayınce 7'inci kattın penceresinden daireye girerek kadını kurtardı.


Samsun'da İlkadım ilçesi Çay Mahallesi'nde bulunan TOKİ konutlarında 7'inci  katta yalnız yaşayan 63 yaşındaki Asiye Yetkin, kolunu yukarı kaldırdığı ve aniden düşen yatak ile baza arasına sıkıştırdı. 

Bazadan kolunu kurtaramayan Asiye Yetkin, yanındaki cep telefonuyla yakınlarına ulaşamayınca komşularından yardım istedi. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Bu sırada site yöneticileri de kapının kilidini açmak için yoğun çaba gösterdi.

Olay yerine gelen Samsun itfaiyesi ekipleri kapıyı koçbaşı ve çeşitli aletler kullanarak açmaya çalışırken, bir itfaiye eri yan dairenin balkonundan eve girmeyi başardı. Kolu bazaya sıkışan Asiye Yetkin'in kolu itfaiye erinin müdahalesi ile sıkıştığı yerden kurtarıldı. Olayı haber alan Asiye Yetkin'in oğlu Adem Yetkin de binaya gelerek kapının açılmasını sabırsızlıkla bekledi. Dairenin kapısı yaklaşık 40 dakika süren çalışmanın ardından açılabildi.

Sağlık ekiplerinin müdahalede bulunduğu kadın 112 Acil Servis ekipleri tarafından özel hastaneye kaldırıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin aday olur ama siz adam olamazsınız! Kraldan çok kralcılar Zihni Şahin'i yıpratıyor

Zihni Şahin aday olur ama siz adam olamazsınız! Kraldan çok kralcılar Zihni Şahin'i yıpratıyor