02 Ağustos 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA TRAMVAY VE BELEDİYE OTOBÜSLERİ ÜCRETLERİNDE ÖĞRENCİLERE YÜZDE 33 İNDİRİM

Samsun'da tramvay ve belediye otobüsleri ücretlerinde öğrencilere yüzde 33 indirim

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in talimatı ile öğrenciler için tramvay ve belediye otobüslerinin ücretlerinde yüzde 33 indirim yapılırken, yapılan indirimden sivil yolcularında belli oranda yararlanacağı açıklandı.

29 Ocak 2020 Çarşamba 18:27 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi, tramvay ve belediye otobüslerinin ücretlerinde öğrenciler için yüzde 33 indirim yaptı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi özellikle öğrencileri sevindirecek bir karara imza attı. Büyükşehir Belediyesi,  Başkan Mustafa Demir’in talimatıyla tramvay, belediye otobüsü, halk otobüsü ve teleferik işletmelerinde geçerli abonmanlık tarifesinde indirim yaptı. 

Öğrenciler artık ulaşımdan yüzde 33 indirimli yararlanacak. Zaman zaman gençlerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ulaşımda öğrencileri sevindirecek bir indirim talimatı verdi. 

SAMULAŞ, öğrencilerin taleplerine sessiz kalmayan Başkan Mustafa Demir’in talimatını anında uygulamaya koydu. Öğrencilerin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı tramvay ve belediye otobüsleri gibi ulaşım sistemlerini indirimli kullanacağı yeni tarifelerden belli oranlarda sivil yolcular da yararlanacak.

YÜZDE 33 İNDİRİM
Yeni güncellemeye göre öğrenci abonmanlığında yüzde 33, sivil abonmanlık ücretlerinde ise yüzde 12 ile yüzde 24 arasında indirim yapıldı. 
Öğrenci biniş ücreti, 100 binişlik abonman kartında 1.95 TL’den 1.30 TL’ye, 150 binişlik abonman kartında ise 1.26 TL’ye düştü. 
Sivil abonman kartı sahipleri ise yeni indirimli tarifeye göre tramvay, belediye otobüsü, teleferik işletmelerini 2,33 TL ile 2,60 TL arasındaki indirimli fiyatlarla kullanabilecek.

GENÇLER GELECEĞİMİZ
Gençlerin ülkenin geleceği olduğunu belirten Başkan Mustafa Demir, “Öğrencilerimiz bizim umudumuz. Gençlerimizi çok seviyoruz. Onların hayatlarını kolaylaştırmak, daha iyi sosyal ve ekonomik şartlar sunmak bizim görevimiz. Zaman zaman öğrencilerle biraraya geliyoruz ve onların taleplerini dinliyoruz. Bu kapsamda öğrencilerimizin en çok talep ettiği konu ulaşım ücretlerinin düşürülmesiydi. Biz de onların bu talebine istinaden onları sevindirecek bir indirim kararı kaldık. Öğrencilerimize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da görevden alınan AK Parti İlçe Başkanlarının yerine yeni atamalar yapıldı

Samsun'da görevden alınan AK Parti İlçe Başkanlarının yerine yeni atamalar yapıldı