24 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN'DA TRAMVAYA, HALK OTOBÜSLERİ İLE DOLMUŞ HATLARININ YOLCU ÜCRETLERİNE ZAM GELDİ

Samsun'da tramvaya, halk otobüsleri ile dolmuş hatlarının yolcu ücretlerine zam geldi

Samsun'da 31 Mart yerel seçimlerinin ardından SAMULAŞ'a bağlı tramvaylar ve halk otobüsleri ile 1-2-3-4 Nolu dolmuş hatlarının yolcu taşıma ücretlerine zam geldi.

12 Ekim 2019 Cumartesi 13:39 GÜNCEL

Samsun'da 31 Mart seçimlerinin ardından önce içme suyuna, sonra mezarlık yeri fiyatlarına peşinden ise toplu taşıma ücretlerine zam geldi.


Samsun'da SAMULAŞ A.Ş'ye bağlı tramvay ve halk otobüsü ücretlerine zam geldi. Samsun'da tramvay ve SAMULAŞ A.Ş'ye bağlı halk otobüs ücretlerine yüzde 18 oranında zam geldi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından Samsun'da içme suyuna yüzde 25 oranında zam gelirken, bu zam tartışmalara ve tepkilere neden oldu. İçme suyuna gelen yüzde 25'lik zammın ardından Samsun'da mezarlık yeri ücretlerine de zam yapıldı.

Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı SAMULAŞ A.Ş bünyesinde yer alan tramvay ve halk otobüslerine de dün itibari ile yüzde 18 oranında zam yapıldı. Samsun'da ulaşıma yapılan zam şehir içi toplu taşıma aracı olarak kullanılan 1, 2, 3, 4'üncü hat dolmuşlarına da yansıdı. Buna göre Samsun'da ulaşıma yapılan yüzde 18'lik zam ile 1,2,3,4 nolu dolmuş hatlarının kişi başı yolcu ücretleri 3 liradan 3.5 liraya yükseldi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Merve

25 Ekim 2019 Cuma 23:03

Benim anlamadığım şey Samulaşta yer almayan samsun çarşamba ve salıpazarı otobüsünde yer alan zamlar

cevdet

14 Ekim 2019 Pazartesi 13:57

hatlar dökülüyor bu araçlar neden tavanı yüksek ve yeni araçlarla değiştirilmiyor 3,5 tl ver bir koltukta 2 kişi otur kafan tavana çarpsın koltuk yayı bir yerine batsın konfor süper neden bütün hatlar anlaşıp toplu araçları yenilemiyorlar

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Oltan Köleoğlu Enerji Biyokütle Enerjinin çevre dostu olduğunu açıklayarak bilgiler verdi

Oltan Köleoğlu Enerji Biyokütle Enerjinin çevre dostu olduğunu açıklayarak bilgiler verdi