04 Ağustos 2021 Çarşamba

SAMSUN'DA TRAMVAYLARA SOSYAL MESAFENİN KORUNMASI İÇİN GEZİCİ GÜVENLİK GÖREVLENDİRİLDİ

Samsun'da tramvaylara sosyal mesafenin korunması için gezici güvenlik görevlendirildi

Samsun'da tramvaylarda yaşanan sosyal mesafe sorununun önüne geçmek için tramvaylara gezici güvenlik personelleri görevlendirilirken, SAMULAŞ A.Ş Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı ise yolcuların uyarılara uymasını istedi.

20 Temmuz 2020 Pazartesi 09:50 GÜNCEL
Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı SAMULAŞ A.Ş.'ninGenel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, pandemi ile birlikte tramvaylar başta olmak üzere tüm toplu taşıma araçlarında sosyal mesafenin korunabilmesi için gezici güvenlik personelleri görevlendirdiklerini söyledi. 

Pandeminin ilk gününden itibaren tedbirleri en üst seviyeye çıkararak ilgili genelgeler ve İl Hıfzıssıhha kurulunun kararları doğrultusunda vatandaşların güvenli ve sağlıklı bir ulaşım sağlamaları adına tüm birim personelleri ile üst seviyede gayret gösterdiklerini dile getiren SAMULAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, “Virüsün yayılımını azaltmak için tüm araçlarımızda her seferin tamamlanmasından sonra dezenfektanlar ile temizleyerek bir sonraki sefere hazır hale getiriyoruz. Aynı işlemi gün sonunda da yapıyoruz. Ortak kullanım alanları olan tramvay istasyonlarımızın girişlerinde ve otobüslerde de el dezenfektanları koyduk” dedi.

YOĞUN SAATLERDE EK SEFERLER KONULDU
İstasyonlarda bulunan güvenlik personelleri ve otobüs sürücülerinin maskesiz yolculuğa izin verilmediğini ifade eden Tamgacı, “Maskesiz yolcularımıza maske dağıtımı ve yolcularımızın ateş ölçümleri yapılmaktadır. Sefer aralıkları yolcu yoğunluğunun yüksek olduğu saat dilimlerinde daha sık olacak şekilde planlanıyor, gerekli durumlarda ek seferler ile yoğunluğun oluşumu en aza indiriliyor” ifadelerini kullandı.YOLCULARIMIZIN UYARILARA UYMASI SÜRECİ DAHA SAĞLIKLI HALE GETİRECEKTİR
Yolcu kapasitesi kuralına uyduklarını söyleyen Genel Müdür Tamgacı, otobüslerde bu kural kapsamında yolcu yoğunluğu olduğunda sürücülerin yolcu almayarak sosyal mesafenin korunmasına katkı sağladığını da belirterek şunları söyledi:

“Gün içerisinde otobüs ve tramvayla ilgili amirler ve güvenlik personeli uygunsuz maske kullanımı, sosyal mesafe ve oturma düzenlerini kontrol ediyor gerekli durumlarda uyarılarla virüs yayılımını engellemek için çalışıyoruz. Koltuklar üzerinde de sosyal mesafe uyarılarımız bulunuyor. Tramvaylarımızda yine gezici güvenlik personelimiz ve en yoğun bazı istasyonlarda daha sık yapılan kontroller ile sosyal mesafenin korunması sağlanmakta. Gezici güvenlik personelimiz araç içerisinde yoğunluğun oluştuğunu tespit ettiğinde kontrol merkezi ile iletişime geçerek bir sonraki istasyonunda gerekli tedbirlerin alınmasını sağlıyor. Bu önlemler kapmasında araçlarda meydana gelebilecek yoğunluğu önlemek için istasyon anonsları ile daha rahat ve sosyal mesafeye uygun yolculuk yapılması sağlanmakta. Vatmanlarda sosyal mesafe ve hijyen ile ilgili uyarılarına devam ediyor. Yapılan tüm çalışmaların sonucunu alabilmek ve bu salgının önlenebilmesi için yolcularımızın görevli personellerin ikaz ve uyarılarına uyarak sürecin daha sağlıklı ilerlemesine katkı sağlamaları önem arz etmekte.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakan

20 Temmuz 2020 Pazartesi 17:31

En azından metronun kliması çalışıyor. Samsun da resmi kurumlarda klima çalıştırılması yasaklanmış. Bu sıcakta bu yüksek nemde vatandaş da çalışan da zorda. Bu karar bir an önce düzeltilmeli. Tansiyonu olan, başka rahatsızlığı olan nasıl dayanacak akşama kadar.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir hedeflerinin alt yapıda sorunsuz bir Samsun olduğunu açıkladı

Mustafa Demir hedeflerinin alt yapıda sorunsuz bir Samsun olduğunu açıkladı