07 Temmuz 2020 Salı

SAMSUN'DA TÜRK DİLENCİNİN SURİYELİ DİLENCİ İSYANI! HER SOKAKTA ONLAR VAR

Samsun'da Türk dilencinin Suriyeli dilenci isyanı! Her sokakta onlar var

Samsun'da Türk dilenciler Suriyeli dilencilere isyan ederek, "Ekmeğimizle oynuyorlar. Her sokakta onlar var" dedi. Bafra ilçesinde bir dilenci verdiği röportajda Suriyeli dilencilere tepki gösterdi.

23 Ağustos 2018 Perşembe 21:58 GÜNCEL

Samsun'un Bafra ilçesinde gazeteci Tahsin Kurumahmutoğlu, bir dilenci ile ilginç bir röportaja imza attı. Bafra ilçesinde Suriyeli dilencilere tepki gösteren Türk dilenci gazeteci Kurmahmutoğlu'na Suriyeli dilenciler nedeni ile kazancının azaldığını söyledi.


Samsun'un Bafra ilçesinde Türk bir dilenci kendisi ile yapılan röportajda Suriyeli dilencilerin her sokak ve caddeyi kaptığını ve kendilerine dilenecek yer bırakmadıklarını söyledi. Güler misin ağlar mısın dedirten röportajda Türk dilenci şunları dile getirdi.

Gazeteci: Elin, ayağın tutmuyor mu, çalışamaz mısın? Devlet sana para vermiyor mu?
Dilenci: Elim ayağım tutuyor ama çalışmak istemiyorum veren verir, vermeyen vermez. Devletin verdiği 600 TL para ile geçinilir mi hiç.
Gazeteci: Dilenirken insanların sana para vermesi için neler söylüyorsun.
Dilenci: Çok açım abi Allah için diyorum.
Gazeteci: Ama İnsanların duygularını istismar ediyorsun günah değil mi bu.
Dilenci: Öyle demesem kim para verir? Kimse vermez"
Gazeteci: Günde kaç lira kazanıyorsun
Dilenci: Bu sıralar işler düşük Suriyeli dilenciler ekmeğimizle oynuyor. Onlar gelmeden önce günlük 400 TL toplarken şimdi günlük 200 TL topluyoruz. Suriyeli dilenciler her caddeyi her sokağı kapmışlar bize dilenmek için yer bırakmadılar. Bafralı vatandaşlar para verirken yerli dilenciler ve Suriyeli dilenciler olarak ayırması lazım.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Vezirköprü'de pikniğe giden genç baraj gölüne düşerek boğuldu

Samsun Vezirköprü'de pikniğe giden genç baraj gölüne düşerek boğuldu