26 Mayıs 2020 Salı

SAMSUN'DA TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 174'ÜNCÜ KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE ŞEHİT FETHİ SEKİN ANILIYOR

Samsun'da Türk Polis Teşkilatının 174'üncü kuruluş yıl dönümünde şehit Fethi Sekin anılıyor

Türk Polis Teşkilatının 174'üncü yıl dönümünde Samsun'dan mezun olup polis olan ve İzmir'de teröristlerle girdiği çatışmada kahramanca şehit düşen Fethi Sekin ve şehit polisler dualarla anılıyor.

09 Nisan 2019 Salı 15:59 GÜNCEL

Samsun'da Türk Polis Teşkilatının 174'üncü yıl dönümün çeşitli etkinliklerle kutlanırken, terörle mücadelede şehit olan polislerde dualarla anılıyor.


Şehit polislerden biri olan ve adını tüm Türkiye'nin belleğine kazıdığı Fethi Sekin'de, polis teşkilatının 174'üncü kuruluş yıl dönümünde unutulmayan isimler arasında. 

Diyarbakır'da şehit edilen Ali Gaffar Okkan, 15 Temmuz'da Gölbaşı Polis Özel Harekat Dairesine yapılan hain saldırıda şehit düşen, doğu da terörle mücadelede şehadete yürüyen tüm polisler, Türk Polis Teşkilatının 174'üncü yıl dönümünde tek tek anılan isimler arasında yerini aldı.

Adını kahraman olarak tarihe yazdıran o polislerden biri de Fethi Sekin.. Fethi Sekin, Elazığ ilinin Baskil ilçesi Doğancık köyü doğumluydu. 1995 yılında Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek okulundan mezun olarak, polisliğe ilk görev yeri olan Kilis'te başladı.

Daha sonra İzmir'e atanan şehit polis Fethi Sekin, 5 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi önünde eylem yapan PKK'lı teröristlerin elinde 2 kalaşnikof, RPG-7 roketatar ve 8 mühimmatı ile el bombaları bulunmasına rağmen, şarjöründeki son mermi bitinceye kadar kahramanca çatışarak o teröristlerden birini etkisiz hale getirdi.  Fethi Sekin, burada bir teröristin açtığı ateş sonucu şehit olurken, sergilediği kahramanlık ile büyük bir faciayı önleyen isim olmuştu. Fethi Sekin'in kahramanca şehadete yürümesi gönüllerde taht kurmuştu.

Canını, vatanı için gözünü kırpmadan ortaya koyan nice kahramanları bağrından çıkartan Türk Polis Teşkilatının bugün kuruluşunun 174'üncü yıl dönümü. Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümünde Samsun'da da o kahraman şehitler unutulmayarak dualarla anıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kavak'ta Azmi Alasulu'yu bıçaklayan makam şoförüne belediyeden idari soruşturma

Samsun Kavak'ta Azmi Alasulu'yu bıçaklayan makam şoförüne belediyeden idari soruşturma