27 Temmuz 2021 Salı

SAMSUN'DA TUTUKLANAN DAİRE BAŞKANI BAHATTİN KARAKAŞ TAHLİYE OLDU İDDİASI

Samsun'da tutuklanan daire başkanı Bahattin Karakaş tahliye oldu iddiası

Samsun'da rüşvet iddiası ile tutuklanan Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş'ın tahliye olduğu iddiası gündeme geldi.

14 Mart 2021 Pazar 21:13 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesinin rüşvet iddiası ile tutuklu bulunan Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş'ın cep telefonu numarasının aktif olması ile tahliye olduğu iddiası gündeme geldi.


Geçtiğimiz aylarda suç üstü yapılarak gözaltına alınan ve ardından tutuklanan Mali Hizmetler Daire Başkanı Karakaş'ın tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edildiği iddiası adeta şehir efsanesine döndü.

Tutuklu bulunan Bahattin Karakaş'ın WhatsApp durumunun bugün Çevrimiçi olması dikkat çekerken, yapılan operasyonda rüşvet verdiği iddiası ile tutuklanan müteahhitte olayla ilgili bir süre önce tahliye edilmişti. 

Samsun gündeminde uzun süre tartışılan olay sonrası, suç üstü yapılarak tutuklanan Mali Hizmetler Daire Başkanı Karakaş'ın iş yeri ve evinde yapılan aramalarda yüksek miktarda para, başka şahıslar adına açılmış banka hesap cüzdanları, Gürcistan parası ele geçirilmişti. Samsun'da uzun bir süredir siyasilerin diline de konu olan tutuklama olayı, bazı yaygın basın organlarında da yer almıştı.

TTELEFON HATTI VE WHATSAPP DURUMU ÇEVRİMİÇİ OLDU
22 Aralık 2020 tarihinde tutuklanan Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin Karakaş'ın bir süredir tahliye olduğu yönünde bilgiler kamuoyunda sık sık son günlerde gündeme gelmeye başladı. Sık sık gündeme gelen söz konusu tahliye iddialarına ilişkin yaptığımız araştırmada ise bu bilginin doğru olmadığı bildirilirken, tutuklu Bahattin Karakaş'ın şimdide cep telefonu numarasının aktif olması ve WhatsApp durumunun da çevrimiçi gözükmesi ile Bahattin Karakaş'ın tahliye olduğu iddialarını yeniden alevlendirdi.

TAHLİYE SÖZ KONUSU DEĞİL
WhatsApp durumunun çevrim içi olması nedeniyle tahliye olduğu iddiaları yeniden gündeme gelen Bahattin Karakaş'ın tahliye olup olmadığı ile ilgili yeniden yaptığımız araştırmada ise Karakaş'ın halen tutuklu olduğu, tahliye iddiasının ise doğru olmadığı bilgisine ulaştık. Bahattin Karakaş'a ait şahsi cep telefonu numarasını kimin aktif ettiği ve WhatsApp durumunu kimin çevrim içi yaptığı ise bilinmiyor. 
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ali Şen

15 Mart 2021 Pazartesi 22:03

Bilebildiğim kadarıyla tutuklu olan şahsın telefonlarına incelenmek üzere savcılıkla el konuluyor.İki şık var1- Gerçekten salıverildi ki bu çok düşük bir ihtimal. 2-Savcılıkça incelenmek üzere açılmış olabilir

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç KoronaVirüs uyarısı yaptı! Hedef Mavi Terme

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç KoronaVirüs uyarısı yaptı! Hedef Mavi Terme