17 Nisan 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA TUTUKLANAN DAİRE BAŞKANI İFADESİNDE NELER SÖYLEDİ! HAYRET VERİCİ SAVUNMA

Samsun'da tutuklanan daire başkanı ifadesinde neler söyledi! Hayret verici savunma

Samsun'da tutuklanan daire başkanı ifadesinde neler söyledi. Tutuklanan daire başkanının gizli kasasından neler çıktı?

19 Ocak 2021 Salı 03:22 GÜNCEL

Samsun'da rüşvet iddiası ile tutuklanan daire başkanının olayla ilgili verdiği ifadesinde hayret verici bir savunma yaptığı iddia edildi.


Geçtiğimiz haftalarda Samsun'u şok eden gözaltı olayının ardından tutuklanan daire başkanı Bahattin K.'ya Y.T isimli müteahhitten 30 bin lira para aldıktan sonra emniyet güçleri tarafından suç üstü yapıldığı ortaya çıkmıştı. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'de tutuklanan daire başkanı Bahattin K. ile ilgili yaptığı açıklamada suç üstü olayını doğrularken, halen tutuklu bulunan daire başkanının ise olay sonrası verdiği ifadesinde şaşkınlık veren bir savunma yaptığı ileri sürüldü.

Suç üstü olayının ardından 30 bin lira parayı veren müteahhit Y.T'de daire başkanı ile birlikte tutuklanırken, müteahhittin avukatı tarafından yapılan itiraz sonrası Y.T tutuklu bulunduğu cezaevinden yeniden ifadesi alınması şartı ile geçtiğimiz günlerde tahliye edilmişti.

BORÇ VERDİM, BORÇ ALMADIM SAVUNMASI
Olayla ilgili müteahhit Y.T'nin ilk savunmasında daire başkanının kendisine maddi sorunlarından bahsettiğini bunun üzerine kendisine 30 bin lira borç verdiğini söylediği ileri sürülürken, daire başkanı Bahattin K'nın ise ifadesinde 'borç almadığını' beyan ettiği iddia ediliyor.

MÜTEAHHİTE MADDİ SORUNLARINI ANLATTI İDDİASI
Samsun Büyükşehir Belediyesinde görevli daire başkanı Bahattin K.'nın verdiği ifadesinde belediyeye iş yapan müteahhit Y.T'ye maddi sorunlarından bahsettiğini söylediği bunun üzerine müteahhittin 30 bin lirayı kendisine getirdiğini ifade ettiği de iddia edildi. Şayet bu iddia doğru ise bir daire başkanının belediye ile iş yapan müteahhitte neden ve hangi gerekçe ile maddi sorunlarının olduğunu anlattığı bu davranışı ile neyi amaçladığı da merak konusu olurken, geçtiğimiz günlerde tahliye edilen müteahhittin ise yeniden verdiği ifadesinde her şeyi itiraf ettiği gündeme geldi.

MÜTEAHHİT HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ
Müteahhittin yeniden verdiği ifadesinde ise, belediyede olan 780 bin liralık alacağı ile ilgili daire başkanının ödemeyi hızlandıracağını, ödeme konusunda kendisine yardımcı olacağını, bunun için kendisine 30 bin lira vermesi gerektiğini söylediği, bu parayı ise daire başkanının 'borç' adı altında talep ettiğini, alacağını alabilmek için 30 bin lira parayı, halen tutuklu bulunan Bahattin K.'ya vermek zorunda kaldığını itiraf ettiği öne sürüldü.

KASASINDAN NELER ÇIKTI
Öte yandan, tutuklu Bahattin K.'nın belediyede bulunan makam odasında tespit edilen kasadan da biri külçe olmak üzere yaklaşık 5 kiloya yakın altın, çok sayıda başka şahıslar adına açılmış banka hesap cüzdanları ile altın liralar, gayri menkul tapuları, 135 bin Euro, Gürcistan paraları ile nakit para ele geçirildiği de iddialar arasında.

Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

- Her türlü hakkı saklıdır-Kaynak gösterilse dahi haber içeriği telif hakları kapsamında SamsunKentHaber harici hiç bir mecrada yayınlanamaz. Haber yasal hakları ile ilk yayınlayan yayın organına aittir kopyalanamaz ve çoğaltılamaz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Hakan

19 Ocak 2021 Salı 09:59

Büyükşehir belediyesine kayyum atansın belediyeyi soydular hala soymaya devam ediyorlar Mustafa Demir görevden alınsın.. Hırsız varrrrrrrrrrrrr nerede bu yetkililer

Teşkilat

19 Ocak 2021 Salı 09:40

Adamdaki cesarete bakın belediyedeki odasındaki kasadan servet çıkıyor banka cüzdanları kime ait mevduat miktarı nedir açıklansın, tapular nerelere ait ve kimler adına açıklansın. Mustafa Demir, ekibi ve tetme belediye başkanları iktidar gücü olmadan yargılansın. Kamu oyu bunu bekliyor ..

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Pazartesi günü kar yağdı, Salı günü güneş açtı

Samsun'da Pazartesi günü kar yağdı, Salı günü güneş açtı